Luxusné útočisko uprostred Toskánska

Toskánsko je Mekkou všetkých milovníkov života. Okrem nádhernej prírody, kultúrnych pamiatok a umeleckých skvostov totiž ponúka taktiež skvelé jedlo a pitie. Pokiaľ sa do kraja v strednom Taliansku chystáte ešte tento rok v lete, môžete sa ubytovať v luxusnej vile „Il Salviatino“, ktorej história siaha až do 15. storočia.

Päť hviezdičkový hotel sa nachádza vysoko v kopcoch nad Florenciou s výhľadom do toskánskej krajiny a okrem ideálnej lokality, ktorá v sebe spája dokonalý pokoj s ľahkou dostupnosťou do centra, vás okúzli zachovalými historickými interiérmi a individuálne dekorovanými izbami a suitami.

Majitelia však nevsádzajú iba na exkluzívne ubytovanie, celkový dojem relaxácie a prázdninovej pohody umocní taktiež vonkajší vyhrievaný bazén a služby hotelového spa centra, kde si môžete dopriať rozmanité procedúry a masáže. Okrem prvotriedneho servisu vás určite nadchne aj delikátna toskánska kuchyňa servírovaná v rôznych častiach vily. Vychutnať si môžete napríklad raňajky s výhľadom na celé mesto, ktoré budú ideálnym štartom nového dňa. Alebo tu môžete usporiadať svoju svadbu snov. Pripravte sa však, že za víkendový pobyt pre dve osoby, tu zaplatíte minimálne 1 190 eur.

Text: Martin Benkovič, foto: archív LPM