Miro Konôpka získal ESET V4 Cup

Automobilový pretekár Miro Konôpka sa po ročnom kraľovaní Štefana Rosinu opäť teší zo zisku cenného ESET V4 Cupu. Nadnárodný okruhový pohár získal po tretí raz v jeho štvorročnej histórii. Definitívne potvrdenie úspechu prišlo v poslednom kole v poľskej Poznani.

Okrem víťazstva v celkovom hodnotení ESET V4 Cup sa 54-ročný Bratislavčan môže tešiť aj z triumfu v ESET Endurance Cupe.

Táto sezóna bola poriadne dlhá,“ zhodnotil po návrate z Poľska Miro Konôpka. „Po náročných pretekoch v Blancpain GT Series, kde sme s našim tímom ARC Bratislava skončili na solídnom 4. mieste AM cupu vo vytrvalostných pretekoch a stali dvakrát na pódiu v Monze a Silverstone, som chcel potvrdiť aj zisk titulu doma. Na posledných pretekoch v Poľsku sa mi to napokon podarilo, čo ma veľmi teší. Takže okrem slovenského a zónového titulu (FIA CEZ Trophy) som získal aj celkové prvenstvo v ESET V4 Cupe, s čím som po prvej polovici sezóny veru nerátal. V tej konkurencii s mladými jazdcami je to z roka na rok náročnejšie, o to viac si tento úspech vážim.“

Mira Konôpku a jeho tím ARC Bratislava však nečaká žiaden oddych. Už na konci októbra sa začína nový ročník Ázijskej Le Mans Série. Po vlaňajších štartoch v triede GT3 tento rok skúsi veterán slovenského motoršportu pre neho novú kategóriu LMP3, teda prototypy. Dva modely Ginetta-Nissan LMP3 sú už na ceste do čínskeho Hongkongu, kde sa na okruhu Zhuhai začne boj o účasť na 24-hodinovke v Le Mans.

Viac informácií nájdete na stránke www.arcbratislava.sk alebo na FB profile tímu.