Mužská pleť je iná

Mladý, starý, modrooký, štíhly, plešatý, ramenatý, silnejší alebo s hnedými očami? Všetci bez výnimky potrebujú špeciálnu kozmetickú starostlivosť. Viete, ako im ulahodiť?

 

Už dávno neplatí, že pánska voda po holení musí páliť a rezať ako dotyk žihľavy, ale naopak, pleť rozmaznáva a upokojuje. Účes zas skvelo drží gél alebo tužidlo a japonská manikúra nie je témou metrosexuálov, ale upravených mužov, čo dbajú o svoj zovňajšok. Väčšina dnešných chlapov považuje starostlivosť o seba za samozrejmosť. A čo viac, i keď muži trávia v kúpeľni viac času, chcú sa stále cítiť ako muži – chcú niečo typicky pánske… Teda prípravky, ktoré zodpovedajú potrebám mužskej pleti a sú určené len pre mužov.

 

V čom je rozdiel?

Mužská pleť je o dvadsať percent hrubšia, mastnejšia, pomalšie starne a má fúzy. Nech už muži zápasia s akýmkoľvek problémom, dôležité je vedieť, že ich pleť má iné fyziologické požiadavky a že univerzálny ani obľúbený krém partnerky v žiadnom prípade ich pleti správnu starostlivosť neposkytne. Ani drsnejšia mužská pokožka však nie je ušetrená od podráždenia a zápalov, naopak. Podráždení, pľuzgierikov a začervenaní u chlapov celosvetovo stúpa. Tvár a krk sú  najcitlivejšie oblasti, netreba na ne zabúdať, ale vyberať krémy a séra presne na určenú oblasť. Pokožka to iste ocení. Poradíme – páni uprednostňujú ľahkú, jednoduchú a účinnú starostlivosť a v kúpeľni nechcú tráviť viac času, než je nutné. Sú to totiž veľkí pragmatici.

 

Vlasy a ich špeciálne požiadavky

Nie je tajomstvo, že mužská koruna krásy si zaslúži opäť niečo iné, ako ženská. Vyhovujú im prípravky na báze mäty, aktívneho uhlia i citrusov. Muži často trpia nepríjemnými lupinami a vypadávaním vlasov, preto by si mali zaobstarať ich mužský variant, ktorý zohľadňuje špecifické pH a potreby mužskej pokožky.

 

Holenie je špeciálna kapitola

Rokmi muži sami zistia, či im vyhovuje žiletka alebo strojček. Tak či onak, pokožka býva po holení podráždená, preto ju treba upokojiť gélom, sérom alebo mliekom, ktoré sú na to určené. Hygiena a kvalitný produkt je pri holení alfa a omega. Výrobky na konkrétne potreby pánskej citlivej pokožky nájdete takmer vždy bez obsahu alkoholu, často na báze harmančeku i aloe vera.

Autor: -aka-