Muži v strednom veku to ťažko zvládajú…

Určite ste už počuli o kríze stredného veku. Skloňuje sa v prípade žien, i v prípade mužov. V tejto súvislosti sa azda najčastejšie hovorí o podvádzaní, milenkách a dokazovaní si stratenej mladosti.  V prípade mužov to však nie je len o tom, je to aj o adrenalíne!

 

Adrenalínový macher?

Pokojne sa môže stať, že z papučového manžela sa v strednom veku môže stať „zdolávač“ rôznych adrenalínových športov. Doposiaľ sedel doma a jeho najväčší výkon bolo sledovanie TV, zrazu sa začína zaujímať o lozenie po nebezpečných skalách, pobyty v džungli, či iné nebezpečné športy. Nie je to o tom, že by sme im nestačili, alebo že by mali milenky – teda nemusí to byť o tom.

Musia si to dokázať

Kríza stredného veku je podľa odborníka Cliffa Arnala vždy len o masírovaní svojho ega. „Či už sa prejaví klasicky – Porsche, mladé slečny a podobne – alebo dobrodružnými výletmi, kríza stredného veku stále hovorí o tom istom… Muži vždy chceli sami sebe dokazovať svoju vitalitu. Ale táto nová forma krízy stredného veku má navyše výhodu, že zlepšuje ich kondíciu a dáva im možnosť rozprávať príhody, čo je dôvodom na to, aby sa okamžite cítili príťažlivejšie a zaujímavejšie,“ tvrdí podľa denníka Daily Mail odborník.

Nebezpečné športy a milenky

Nuž, často prvú zmenu v myslení nášho partnera ukáže jeho záujem o cvičenie, zdravé stravovanie, dobrú vizáž. Najmä vtedy, ak mu to doposiaľ bolo jedno. Adrenalínové zážitky každého druhu – pozor patrí sem aj sex na jednu noc a milenky – každému mužovi skvele zvýšia ego. Nielen tým, že to dokáže, ale najmä tým, že sa má čím chváliť pred kolegami a kamarátmi. Je to záruka okamžitého pocitu, že sú príťažlivejší a zaujímavejší, i keď často len sami pre seba. Horšie je to, že niekedy svoje sily preceňujú. Nebezpečné aktivity ich môžu pripraviť nielen o zdravie, ale aj o život.

Autor: Vivien
Foto: dreamstime.com