Najlepšia európska hádzaná na Sport1 a Sport2

Stanice Sport1 a Sport2 sa svetovej hádzanej venujú dlhodobo. Úvodný mesiac roka 2020 sa ponesie predovšetkým v duchu špičkovej mužskej hádzanej. Tento týždeň odštartoval 14. európsky šampionát, ktorý sa vôbec po prvý raz v histórii hrá v troch krajinách, a to v Rakúsku, Nórsku a Švédsku.

Sport1 a Sport2 ponúknu zhruba 30 tradičných turnajových prenosov, v ktorých sa okrem iného predstavia aj českí reprezentanti, ktorí budú v základnej skupine (preliminary round) bojovať so Severným Macedónskom, Ukrajinou a domácimi Rakúšanmi. Všetky zápasy v skupine sa uskutočnia v štátnej hale vo Viedni.

Prvýkrát bude na turnaji pôsobiť spolu 24 výberov a samozrejme nespočetne tých najväčších mien súčasnej hádzanej mužov. Medzi obhajcami európskeho primátu zo Španielska napríklad skúsený Daniel Sarmiento alebo pivotmani Julen Aguinagalde a Joan Cañellas. V reprezentácii domáceho Švédska, ktoré bolo pred dvoma rokmi na turnaji v Chorvátsku strieborné, figurujú osobnosti ako Kim Andersson, Niclas Ekberg či Mattias Zachrisson. Francúzsko ako vždy k úspechom povedie elitný strelec z Paris Saint-Germain, Nikola Karabatić.

„Špičková hádzaná sa už stala neoddeliteľnou súčasťou nášho programového portfólia a sme radi, že opäť môžeme divákom ponúknuť zážitok z tohoto krásneho športu na absolútne najvyššej úrovni. Navyše môžeme fandiť aj českému tímu, teda ideálny stav. O komentár sa postarajú jedni z našich najskúsenejších komentátorov a expertov, ako sú Vladimír Haber, Zdeněk Rom či Peter Štefanec,“ hodnotí Marcel Mareš, Country Manager AMCNI CZ & SK.

Symbolom českej reprezentácie by mal byť veterán z Wisly Plock, Ondřej Zdráhala, ktorý na poslednom európskom šampionáte príjemne prekvapil ziskom titulu pre najlepšieho strelca turnaja. Celkovo sa trafil 56-krát a na päť bránok sa priblížil k 61-gólovému rekordu legendárneho Kirila Lazarova zo Severného Macedónska.

Turnajový program na rok 2020 je rozplánovaný na 18 dní a končí sa v nedeľu 26. januára finálovým duelom, ktorý sa bude hrať v obrovskej TELE2 aréne vo švédskom Štokholme. Hádzanársky január na Sport1 a Sport2 si jednoducho nemôže nechať ujsť žiadny správny fanúšik hádzanej.

Okrem bohatého hádzanárskeho menu ponúka televízny program staníc Sport1 a Sport2 aj prenosy z ďalších atraktívnych športových udalostí a vrcholových súťaží ako Formula1, hokejové KHL, SHL, CHL a slovenská Tipsport liga, portugalská najvyššia futbalová súťaž Liga NOS, turecká Süper Lig, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250 či vybrané elitné boxerské galavečery.

Zdroj:MI