Najväčšie tuningové úlety: Ženevský autosalón 2017

Jarný ženevský autosalón – to nie sú len nové sériové autá a koncepty budúcnosti. To sú aj úpravy tých najnovších a najdrahších modelov v ponuke renomovaných výrobcov. Pozrite sa s nami na tie – podľa nás – tie najväčšie „úlety“ od známej spoločnosti Mansory.

 

MANSORY 4XX SIRACUSA SPIDER

Ultimatívny otvorený športovec s mocným výkonom 790 koní. Jeho srdcom sa stalo Ferrari 488 Spider, ktorý prešiel kompletnou prerábkou. Množstvo karbónových dielov dopĺňa 3,9 litrový osemvalec biturbo a pneumatiky rozmeru 325/25 R21 na zadných diskoch. Výsledok: 0 – 100 km/h za 2,9 sekundy a maximálka 340 km/h.

 

Bentley Bentayga „Black Edition“

Momentálne najluxusnejšie SUV na trhu tiež nezostalo nedotknuté. Jeho karoséria bola za pomoci karbónových dielov rozšírená a „obdarená“ o množstvo nových nasávacích a vetracích otvorov. Pribudli aj disky kolies vo formáte XXL s pneumatikami rozmeru 295/35 ZR23. Dvanásťvalec pod karbónovou kapotou teraz ponúka najvyšší výkon 701 koní a krútiaci moment 1 050 Nm. Maximálna rýchlosť presahuje magickú trojstovku o 10 km/h.

Maserati Levante

Aj luxusní taliani už začali predávať, popri doteraz čisto športovej ponuke, aj momentálne mimoriadne moderné SUV. Karosériu modelu Levante však v Mansory „nedokatovali“ až tak, ako pri Bentley. Zásahy sú skôr decentné, čo nás len teší. Široká karoséria ukrýva kolesá s gumami rozmeru 295/30 R22, výkon motora V6 TwinTurbo narástol o 35 koní. Samozrejmosťou je aj celkovo prepracovaný interiér obalený pravou kožou.

 

MANSORY G500 4×4² „Gronos Black Desert“

Azda najviac uleteným off-roadom súčasnosti je bezpochyby model G500 4×4² od značky Mercedes-Benz. Vďaka svetlej výške podovzka 440 milimetrov ide asi o najvyššie položené osobné auto na trhu. V Mansory mu dopriali klasickú karbónovú kúru, ako aj zvýšenie výkonu o 63 koní. Motor V8 Biturbo má aj zvýšený krútiaci moment o celých 100 Nm. Množstvo kože použitej v interiéri sa nám už ani nechce spomínať…

Mansory trieda V

Tuningový úpravca Kourosh Mansory známy zmenami luxusných a športových vozidiel sa však nevyhýba ani praktickejším autám. Pre večne zaneprázdnených biznismenov teraz pripravil pojazdnú luxusnú kanceláriu na báze Mercedesa triedy V. zatiaľ čo jej exteriér prešiel iba decentnými úpravami, interiér sa zmenil totálne. Fotografie povedia viac ako slová, takže kochajte sa pritelia…

Mansory Porsche Panamera

Nová Panamera druhej generácia tiež nestihla ujsť záujmu šialeného úpravcu. Karbón kam len oko dohliadne, výrazná červená farba a obrovské 22-palcové kolesá: s týmto autom určite neujdete pozornosti. Spomeňme ešte o 35 koní vyšší výkon a o 40 Nm vyšší krútiaci moment benzínového motora.

Mansory Rolls-Royce Dawn

Tento úpravca nemá úctu skutočne pred ničím – ani pred najluxusnejšou  tradičnou anglickou značkou Rolls-Royce. Kabriolet s menom Dawn (západ slnka) preto „obohatil“ o matný lak karosérie, karbónové spojlery a disky s gumami rozmeru 295/30 R22. Výkon motora narástol rapídne – na 740 koní (séria: 570 koní). Zároveň sa zvýšil aj krútiaci moment na okrúhlych 1 000 Nm (+ 220 Nm). Otvorený Rolls vďaka tomu vystrelí z nuly na 100 km/h za 4,5 sekundy a maximálne dokáže jazdiť rýchlosťou 285 km/h.

MANSORY Mercedes-Benz S63 AMG Cabrio

Ako sme už spomínali niekoľko krát, Mansory neobíde žiadne drahé auto, takže krásne luxusné kabrio triedy S značky Mercedes tiež nezostalo ušetrené jeho vylepšení. Najšportovejší model S63 AMG taktiež ozvláštnil matný lak a množstvo karbónových dielov karosériu rozšírilo o 50 mm. Podvozok sa znížil o 30 mm, výkon motora V8 narástol na 840 koní (predtým 585 koní). Vďaka monštróznemu krútiacemu momentu 1 150 Nm vystrelí toto unikátne kabrio z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy a elektronika ho zabrzdí až pri 300 km/h.