Naspäť do budúcnosti so značkou CERTINA

Pre značku Certina bolo vždy potešením dostať sa k jadru veci – nielen čo sa týka presnosti a trvanlivosti, ale aj výskumu oceánov. Vo svojej najnovšej tvorbe táto švajčiarska hodinárska značka oživuje historický model, ktorý je dnes rovnako súčasný ako kedysi.

Model DS PH200M predstavuje priame pokračovanie nadčasového designu svojho predchodcu v spojení so špičkovým strojčekom najnovšej generácie.

V šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch minulého storočia preukázala Certina robustnosť svojich hodiniek v rade významných výskumných projektov a expedícií. Na týchto cestách sa hodinky dostali nielen do závratných výšok, ale boli taktiež prenesené až na samé morské dno. Táto skúsenosť inšpirovala značku, aby vyvinula nové hodinky venované životu pod morom – DS PH200M.

V roku 2018 predstavila Certina nové vydanie tejto klasiky. Púzdro z nerezovej ocele s priemerom 42,8 mm je opatrené čiernou lunetkou s jednosmernou stupnicou. Lemuje čierny číselník, ktorý dokonale kontrastuje s povlakom Super-LumiNova na ručičkách a indexoch, dokonca aj v tme. Po obrátení hodiniek je človek privítaný reliéfom korytnačky, symbolom značky Certina.

Pružný tkaný remienok NATO s jazýčkovou sponou a hnedý kožený remienok z teľaciny pre normálne použitie podtrhujú štýl tohto modelu.

Jeho podobnosť s originálom je väčšia, než sa javí na prvý pohľad: Nový DS PH200M čerpá rovnako ako jeho predchodca z pôvodnej koncepcie DS šesťdesiatych rokov. Na rozdiel od moderných hodiniek Certina sú tieto hodinky opatrené oblým sklom s antireflexnou vrstvou na jednej strane a povrchom NEX Scratchguard odolným proti poškriabaniu so samostatne uchyteným prstencom, zaisťujúcim dvojnásobnú bezpečnosť a vodotesnosť do tlaku 20 bar. Pokiaľ však ide o mechanickú presnosť hodiniek a funkčné vlastnosti, zvolila si Certina moderný prístup. Inovatívny kaliber Powermatic 80 zaisťuje presnosť a 80-hodinovú rezervu náťahu. Tak nová verzia starého DS PH 200 m je poklonou minulosti a zároveň rozhodným pohľadom do budúcnosti.