Niečo pre vodičov – džentlmenov…

Energickí muži majú inštinkt, nezávislosť, zmysel pre štýl a krásu – práve pre nich boli stvorené hodinky Drive de Cartier.

Sú perfektné pre tých, ktorí milujú slobodu a idú si vždy za svojimi cieľmi. Dokážu oceniť krásu remesla a vážia si veci, ktoré sú pre nich v živote dobré a prinášajú im radosť. Ľudia o nich hovoria, že sú znalci, citliví na detaily, nechýba im inštinkt, nezávislosť, zmysel pre štýl a krásu. Také sú vlastnosti energického muža, pre ktorého boli stvorené hodinky Drive de Cartier.

Drive de Cartier – názov hodiniek sa odráža tiež v ich dizajne, jasne odkazujúcom na krásu klasických automobilov. Vzor číselníka pripomína mriežku chladiča, korunka s ikonickým modrým zafírom evokuje svojim tvarom skrutku a komplikácie pod klenutým sklíčkom sú inšpirované okúzľujúcim dizajnom palubnej dosky. Prvky povrchovej úpravy hodiniek ako keby vychádzali v ústrety prísnym požiadavkám znalcov: dekoratívne saténové plochy po stranách majú opticky zväčšovať objem, zatiaľ čo leštený povrch na vrchnej a spodnej strane má pridávať vzhľadu na sofistikovanosti.

Estetiku hodiniek vyjadruje dokonalá rovnováha medzi rozmerom púzdra a ich čistým lineárnym dizajnom. Jemne zaoblené hrany aj malá hrúbka púzdra zaručujú, že vám hodinky skvele padnú na zápästie. Ľahko vkĺznu pod úzky rukáv košele, len aby sa v ten správny moment objavili s rovnakou ľahkosťou, privádzajúcou celkový vzhľad k dokonalosti.

Drive de Cartier sú hodinkami vášnivého muža, ktoré nadväzujú na dlhoročnú tradíciu hodiniek Cartier s ich charakteristickými tvarmi. Púzdro z ružového zlata, alebo ocele je osadené čiernym, sivým, alebo bielym číselníkom s rímskymi číslicami a ručičkami v tvare meča. Skrz priehľadnú zadnú stranu púzdra uvidíte manufaktúrny strojček 1904 MC, ktorý je k dispozícii v dvoch verziách: s indikáciou hodín a minút, malou sekundovkou a dátumovkou pri kalibre 1904-PS MC; a so zobrazením druhého časového pásma, indikátorom dňa/noci, veľkou dátumovkou a malou sekundovkou pri kalibre 1904-FU MC. Hodinky Drive de Cartier sú v ponuke tiež vo verzii Fine Watchmaking s lietajúcim tourbillonom 9452 MC a s certifikáciou „Poinçon de Genève“. Tento model s certifikáciou „Poinçon de Genève“ je zostavovaný v dielňach Cartier Fine Watchmaking, ktoré sú držiteľom spomínanej certifikácie a ktoré sa nachádzajú v prvom poschodí butika Cartier na adrese 35 Rue du Rhône v centre Ženevy.