Nosia aj tvrdí „rockeri“ hodinky? Axl Rose rozhodne áno!

Rockový kráľ Axl Rose zo skupiny Guns N’Roses v spolupráci so značkou HYT navrhol a nechal vyrobiť exkluzívne hodinky. Vznikol tak výnimočný objekt, ktorý vďaka prísne limitovanej edícii 25 exemplárov, môže byť aj váš (ak na to máte…).

 Axl Rose je už roky fanúšikom mladej, výnimočnej hodinárskej značky HYT. Rockový hudobník, zakladateľ skupiny Guns N’Roses a spevák v AC/DC je známy svojím štýlom nazývaným glam-rock. Rovnako legendárne sú hodinky značky HYT, ktoré namiesto klasických ručičiek  používajú na ukazovanie času fluorescenčnú tekutinu. A to dokonca v spojení s mechanickým strojčekom a ručným náťahom.

Axl Rose navrhol nielen žiarivú neónovú modrú farbu na hodinkách, ale aj dizajn modelu nazvaného „Skull Axl Rose“, s obľúbenou lebkou na čelnej strane a dvojicou pištolí a ruží na dne hodiniek. Práve lebka ukazuje momentálny čas a to absolútne výnimočným spôsobom – ľavé oko slúži ako ukazovateľ sekúnd, v ktorom sa permanentne točí malý kotúč. Pravé oko slúži ako ukazovateľ rezervy chodu, pričom vyžaruje stále slabšie, čím viac sa blíži rezerva 65 hodín chodu ku svojmu koncu. Manufaktúrny strojček s ručným náťahom môžete obdivovať cez zafírové sklíčko na druhe strane hodiniek, pokrytom logom skupiny  Guns N’Roses.

Masívne hodinky, z čierneho titánu s priemerom 52 milimetrov, si môžu dovoliť len skutočne tvrdí chlapci. Ich remienok z teľacej kože vyzerá tiež veľmi rockovo. Prvé hodinky zo série odovzdal Axelovi sám riaditeľ spoločnosti HYT pán Vincent Perriard. Ak sa vám zapáčili, vedzte, že môžu byť aj vaše. Musíte sa však poponáhľať a vyčleniť si na ne zhruba 95 200 eur…