Nové kolínske vody značky Hermés, inšpirované mediteránskym slnkom a letnou záhradou

Značka Hermés v týchto dňoch uvádza na slovenský trh výnimočné novinky – letné kolínske vody Hermés colognes, vytvorené najlepšími súčasnými parfumármi sveta. Ponorte sa do sveta mediteránskeho leta, voňavých záhrad, zlatistých pláži a letnej oblohy..

Hermès je luxusná francúzska módna značka založená v roku 1837 jej zakladeľom Thierrym Hermes-om. Pôvodne sa Hermès zameriaval na výrobu jazdeckých doplnkov, spoločnosť vyvinula v priebehu času luxusné kožené kabelky, šatky, doplnky, módu a vône.

Pre Hermès sa dobrodružstvo parfumov začína v roku 1951 s vôňou Eau d’Hermès, ktorú zložil Edmond Roudnitska, jeden z najväčších tvorivých umelcov vo svete vôní. Príchod Jeana-Claude Ellena, v roku 2004, do dielne Hermès, bol rozhodujúci krok. Jeden z troch najlepších parfumárov na svete, ako umelec emócií čuchu, estét, ktorý ide nad rámec rozsahu a materiálu, zdieľa pre Hermes svoj zmysel pre tvorbu unikátnych a jedinečných parfumov.

Eau de Neroli Dore

S tvorbou novej kolínskej vody Eau de Neroli Dore, dal Jean-Claude Ellena dôraz na prírodne surové zložky a vrátil sa do svojej Mediteránskej mladosti. Neroli je esencia extrahovaná z pomarančových kvetov. Meno dostala po talianskej princezne zo 17. Storočia – Nerola, ktorá tieto kvety používala k parfumácii svojich rukavičiek a šiat.

„Keď som začínal v profesiou parfumára, „hovorí Jean-Claude Ellena, „naučil som sa destilovať surové materiály, vrátane kvetov pomaranča. Keď vstúpite do sveta vôní, ponoríte sa do sveta vôní, napokon sa necháte sa obklopiť ich krásou a čistotou.

“Celá moja bytosť bola ponorená do kvetov pomaranča. Na vytvorenie, resp. reprodukovanie tohto pocitu, kde sa zvyčajne používa veľmi málo kvetu neroli vo vôňach, ja som ho naopak použil v hojnosti, ako nikdy predtým. “ A vzdal tak hold ponechaný Mediteránsku, jeho histórii, jeho slnečnému svitu a jeho koreniu. Vibrujúca, pulzujúca, dokonalá ovocná sviežosť s nádychom šafranu a pomaranča.

Eau de Rhubarb écarlate

Každá z unikátnych Hermès kolínskych vôd je príbeh dialógu, dokonalá súhra materiálu a farby. Teraz sa rodina kolínskych vôd rozrástla o nové, výnimočné vône a ich príbeh je opäť obohatený. Pre Christine Nagel, svetoznámu parfumárku, ktorej meno stojí za zrodom mnohých svetoznámych vôni a ktorá prijala ponuku pracovať pre Hermés, je nosiť vône priam dotykom, veľmi intímnym aktom, ktorý nemôže sklamať. S novou vôňou Eau de Rhubarb écarlate, vytvára jedinečnú a odvážnu sviežosť, ktorá je viac rastlinného charakteru s nádychom citrusov. Inšpiráciou k vytvoreniu vône bola čerstvá, lahodná rebarbora, rozvoniavajúca v domácej záhrade. Jej jedinečná dualita, ovocno – rastlinná, s dotykmi sviežeho korenia a záhradného ovocia, podčiarknutá bielym pižmom, spolu dotvárajú dokonale delikátnu vôňu.

Okrem dvoch noviniek, dostupných v parfumériách Marionnaud, nájdete v ponuke aj obľúbenú kolínsku vodu Eau d‘ Orange Verte. “ Eau d‘ Orange verte je vôňa pre Malého princa ukrytého v každom z nás. “ hovorí parfumár Jean-Claude Ellena.

Obľúbená unisexová kolínska voda bola inšpirovaná vôňou oroseného rána, táto vôňa vyniká jej neobvyklou sviežosťou. Koncipovaná ako explózia citrusových tónov a pomaranča sa pohráva s korením, lístkami citróna, mandarínky, mäty a čiernych ríbezlí .

Eau d‘ Orange Verte odhalí celú jej alebo jeho zložitosť v jedinečnom kombinácii ovocia, korenia a pačuli.