Originálny dizajn s vôňou benzínu

Ako to vyzerá, keď sa vášeň a láska k technike pretransformuje do umeleckej vízie a následne sa zhmotní do podoby originálneho diela? Práve o tom by mohol dlho rozprávať český návrhár Štěpán Marek, ktorý premieňa súčasti exkluzívnych a legendárnych vozidiel, ako je Ferrari, Mercedes, Porsche, Lamborghini a ďalšie, na dizajnérsky nábytok.

 

Štěpánov sen o jedinečnom spôsobe vyjadrenia nabral konkrétnejšie obrysy už na strednej škole, kde začal s leštením svojich prvých automobilových diskov. Od toho už bol len krok k výrobe celkom unikátnych stolov. Hoci vtedy mladého vizionára od neobvyklého podnikania všetci odrádzali, túha neísť s davom nad prízemnými obavami jednoznačne zvíťazila.

Od leštenia kolies už bol len krôčik k výrobe luxusných stolov a následne kompletných interiérov s vôňou benzínu. Predstavte si unikátny stôl z motora Ferrari doplnený originálnou koženou sedačkou skombinovanou s kvalitne spracovaným drevom a k tomu zodpovedajúce stropné svietidlo. Ideálny nábytok pre muža, ktorí miluje autá a okrem toho si rád plní svoje sny. Niet tak divu, že diela, ktorým dominuje ručné spracovanie, práca s drahými kovmi a použitie drahých kameňov či elementov, dnes oceňujú zákazníci z celého sveta.