Ovládajte ochranu svojho auta sofistikovaným spôsobom

Zdroj obrázka: andriano.cz/Shutterstock.com

kriminalita v krajine sa zvyšuje. Odcudziť automobil alebo motorku vám však môžu ľudia z rôznych dôvodov. Pre vás je dôležité si svoj majetok nielen pre tieto prípady dobre poistiť kvalitnou ochranou, ktorá sa ešte lepšie ovláda bez ohľadu na to, kde sa aktuálne nachádzate.

Ak si preto chcete zabezpečiť tú najlepšiu ochranu vášho auta pred krádežou, poďte sa spolu s nami zoznámiť s najvhodnejšími bezpečnostnými systémami.

 

Imobilizér vám to uľahčí na maximum

Imobilizér môže byť mechanickou aj elektronickou formou ochrany automobilu. Ide o zariadenie, ktoré má zabrániť neoprávneným osobám riadiť motorové vozidlo. Slúžia teda predovšetkým na ochranu pred krádežou.

Na trhu existujú elektronické a mechanické imobilizéry. Zatiaľ čo elektronický imobilizér je povinný pre nové vozidlá, mechanické imobilizéry sú doplnkové zariadenia, ktoré bránia neoprávnenému použitiu a krádeži vozidla.

 

Pomôcť si môžete aj s chiptuningom

Dnešné moderné vozidlá majú vo svojom systéme funkciu imobilizéra väčšinou inštalovanú. Avšak,  ani staršie autá nemusia byť o túto výhodnú službu ukrátené. Systém imobilizéra sa dá s pomocou profesionálneho chiptuningu inštalovať aj do staršieho stroja.

Prostredníctvom vyladeného chipu sa v konečnom dôsledku dá vaše auto vylepšiť v rôznych smeroch. Ako sme ale spomínali, je dôležité, aby sa tejto činnosti venoval profesionál, ktorý pozná všetky detaily konkrétneho vozidla či riadiacej jednotky motora.

Je to možno investícia, ktorá sa vám určite čoskoro vráti, no dôležitejšie je, že ochráni vaše vozidlo tak dobre, ako kvalitné montérky vaše telo pred nečistotami pri údržbe tohto silného a vzácneho stroja.

Zdroj obrázka: andriano.cz/Shutterstock.com