Preteky vo Svätom Jure odštartujú zelenšiu sériu MTB pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019

V poradí už šiesty ročník série pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR ŠKODA odštartuje Svätojurský MTB maratón už 13. apríla. Aby si mohli pretekári aj fanúšikovia vychutnávať nádhernú slovenskú prírodu bez výčitiek, kladú organizátori  dôraz na zelený prístup počas celých pretekov a plasty tak nahradia ekologické a prírodné materiály. Na účastníkov čakajú tri nové lokality, takže bajkeri si preveria svoje schopnosti aj na Horehroní, v Levočských vrchoch či v okolí Rajeckých Teplíc. Pre rodiny pribudla kategória ŠKODA FAMILY, užiť si športový deň tak bude môcť naozaj každý. Súťažiaci, ktorí sa zúčastnia aspoň štyroch pretekov série, budú mať zároveň možnosť vyhrať automobil ŠKODA FABIA COMBI.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019

Zelenší v praxi
Jedným z najväčších potešení pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 je pohyb v nádhernej prírode. Aby bola ekologická stopa pretekov čo najnižšia, organizátori zvolili zelenší prístup počas celého priebehu série. Na všetkých podujatiach plasty nahradia ekologické či prírodné materiály všade tam, kde to bude možné. Odstráni sa tak väčšina jednorazových pohárov, príborov či tanierov. Rovnako igelitové štartovacie tašky nahradia textilne vaky, letáky budú vytlačené na recyklovanom papieri a pribudne viac recyklačných nádob na odpad. Po každom podujatí organizátor zabezpečí čistenie celej trate a okolia. Všetci tak môžu prispieť k tomu, aby bol pobyt v prírode pre športovcov príjemný aj v ďalších rokoch.

Krok smerom k prírode ide aj na týchto pretekoch ruka v ruke s našou stratégiou trvalej udržateľnosti GreenFuture. V rámci našich vozidiel dokážeme zrecyklovať 85 % z ich hmotnosti, teraz chceme prispieť k znižovaniu množstva odpadu aj na ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019. Verím, že pretekári aj fanúšikovia privítajú zmeny, ktoré budú znamenať menej plastu počas pretekov,“ uviedol Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Tri nové lokality a nová kategória pre celé rodiny
Rozšírili sa aj pretekárske kategórie. Pribudla ŠKODA Family, ktorá je určená pre rodinné tímy s deťmi. Cieľom je motivovať rodičov, aby strávili víkend spolu s deťmi aktívne. Atmosféra skutočných pretekov ponúka deťom jedinečné zážitky. Budú môcť súťažiť ako ozajstní pretekári so svojim štartovným číslom, na skutočnej pretekárskej trase a v profesionálnych podmienkach. V kategórii Family štartujú spolu 1 dospelý a 1 dieťa vo veku od 8 do 14 rokov. Štartovné pritom platí iba dospelý člen tímu.

Na žiadnych pretekoch série ŠKODA BIKE OPEN TOUR nebude chýbať množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program pre celú rodinu. Organizátori sľubujú všetkým účastníkom pretekov a fanúšikom ešte viac zábavy, než si užili v predchádzajúcich ročníkoch.

Svätojurský MTB maratón odštartuje 13.4.2019
Prvým podujatím série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 bude maratón vo Svätom Jure, ktorý odštartuje v sobotu 13. apríla 2019. Pre pretekárov sú pripravené štyri trasy vrátane novej Family kategórie. Krátka trasa meria 21 kilometrov s prevýšením 550 metrov, stredná trasa je dlhá 42 kilometrov s prevýšením 1200 metrov a na najdlhšej trase pretekári absolvujú 70 kilometrov s prevýšením 2000 metrov. Pre rodinné tímy je pripravená trať v dĺžke 5 kilometrov s prevýšením 60 metrov.

Prezentácia na preteky prebehne na futbalovom štadióne vo Svätom Jure 12. apríla od 16.00 do 20.00 a 13. apríla od 7:00 priebežne podľa štartu na jednotlivé trate.

Na trať prví vyštartujú účastníci dlhej trate o 10:00, nasledovať budú o 11:00 a 11:20 pretekári na strednej trati, o 11:40 na krátkej trati a o 12:00 odštartujú rodiny v rámci Family trate. Všetky štarty prebehnú na námestí, takže návštevníci môžu svojich favoritov povzbudiť v úvode alebo im dodať sily v cieli na futbalovom štadióne.  Vyhlásenie výsledkov prebehne o 16.00 v cieli, nasledovať bude tombola, v ktorej môžu vyhrať všetci množstvo skvelých cien.

Servis pre bajkerov a zábava pre fanúšikov
Od minulého roka sa organizátori starajú aj o zvýšený komfort pretekárov. V cieli tak na nich bude čakať cykloumyváreň, sprchy a úschovňa bicyklov. Pre návštevníkov pretekov sú pripravené stánky s občerstvením, degustácia vín, fun zóna pre deti a množstvo sprievodných akcií.

ŠKODA FABIA COMBI pre verných účastníkov
Do záverečnej tomboly, z ktorej sa bude hlavná výhra žrebovať, budú zaradení všetci bajkeri, ktorí sa zúčastnia najmenej na štyroch pretekoch série. Jeden  z nich sa tak bude môcť odviezť na novej ŠKODA FABIA COMBI so skvelou výbavou na cyklistické výlety.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 – prestížne preteky pre všetkých
Seriál ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov na Slovensku. ŠKODA BIKE OPEN TOUR  2019 v tomto roku pozostáva z piatich pretekov na území Slovenskej republiky, ktoré sa konajú od apríla do augusta. Podujatia sú otvorené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky – prihlásiť sa tak môžu nielen profesionálni cyklisti a amatéri, ale aj hoby bajkeri. Sú zároveň pripravené tak, aby ponúkli možnosť zapojiť sa naozaj všetkým, preto sú k dispozícii  rôzne vekové a výkonnostné kategórie.Škoda Bike 2019

O tom, že ŠKODA BIKE OPEN TOUR je naozaj pre všetkých svedčí nielen 5000 pretekárov z 24 krajín v minulom roku, ale aj vek pretekárov. Najmladším účastníkom v roku 2018 bol totiž 6 ročný Richard z Bratislavy a najstarším 78 ročný Alojz Ďurčanský.

Podrobnejšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke https://www.welovecycling.com/sk/sbot/.

Kalendár podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019
13. 4. 2019            ŠKODA Svätojurský MTB maratón
4. 5. 2019              ŠKODA Vlko Hron MTB
25. 5. 2019            ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy – Levoča
15. 6. 2019            ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice
10. 8. 2019            ŠKODA HORAL MTB maratón