Prvé luxusné smart hodinky od Montblanc

Smart hodinky Montblanc Summit majú prvotriedne spracovanie s vintage vzhľadom samotného číselníku, ktorý bol inšpirovaný úspešným modelom hodiniek 1858. Hodinky chráni zahnuté zafírové sklíčko, unikátne vo svete smart hodiniek.

 Hodinky Montblanc Summit sú ponúkané v štyroch prevedeniach púzdra: oceľové s čiernou PVD úpravou celého púzdra, oceľové s čiernou PVD úpravou púzdra a lunety, oceľové púzdro s matným saténovým vzhľadom, či titánové s matným saténovým vzhľadom. Plne dotykový displej (AMOLED s rozlíšením 400 × 400 pixlov) je usadený v púzdre s priemerom 46 mm, výška púzdra je 12,5 mm. Maximálnu individualizáciu vzhľadu umožňuje variabilita remienkov: textilné tzv. NATO remienky doplňujú klasické remienky z kože z talianskej pelletterie Montblanc, a to vyrobené buď z teľaciny, alebo z kože aligátora, celkovo v ôsmich variantoch a farbách.

Meniť je možné aj vzhľad číselníka, ktorý je v základe inšpirovaný dizajnom mechanických hodiniek 1858, rovnako ako tlačidlo na boku hodiniek, ktoré má podobu korunky klasických hodiniek. Číselník je možné ale individualizovať aj na ukazovateľoch jednotlivých funkcií, alebo nahraním dizajnu celkom iného modelu hodiniek Montblanc. Celkovo hodinky ponúkajú viac ako 300 rôznych dizajnérskych variánt.

V hodinkách Summit pracuje čipová sada Qualcomm Snapdragon Wear 2100 s operačnou pamäťou 512 MB a 4 GB extra priestoru pre dáta, ktoré umožňujú napríklad prehrávanie hudby bez nutnosti mať pri sebe iné mobilné zariadenie. Pripojenie k internetu a iným zariadeniam umožňuje Wi-Fi a Bluetooth. Súčasťou výbavy hodiniek Montblanc Summit je senzor srdcového tepu, akcelerometer, gyroskop, digitálny kompas, tlakomer alebo svetelný senzor k automatickej regulácii jasu displeja podľa svetelných podmienok. Hodinky sú vode odolné pre bežné denné použitie, ako je umývanie rúk, alebo pobyt na daždi. Konštrukčne vyhovujú štandardu IP 68 – zvládnu aj 30 minútový kúpeľ v hĺbke 1,5 metra pod vodou. Batéria s kapacitou 300 mAh vydrží až 24 hodín, hodinky sa nabíjajú za pomoci USB doku. Majú v sebe už niekoľko predinštalovaných aplikácií pre praktické využitie – napríklad Uber, sprievodcu Foursquare City Guide, alebo fitnessovú appku Runtastic. Na letisku si užijete hladký priechod kontrolami vďaka naskenovanému kódu letenky priamo v hodinkách! Mikrofón k udeľovaniu hlasových príkazov (vďaka nástroju Google Assistant) slúži aj ako praktický prekladač do mnohých svetových jazykov, k diktovaniu e‑mailov, alebo aj k zaznamenávaniu úloh apod. Funkcia ukazovateľa času v rôznych svetových zónach, známa z mechanických hodiniek, má v hodinkách Montblanc Summit vizualizáciu pre dennú a nočnú dobu.

Hodinky, ktorých cena sa začína na sume 890 eur, ukazujú SMS správy, termíny schôdzok, predpoveď počasia či príchodzie telefónne hovory, pričom notifikácie sa jednoducho zobrazia zatrasením ruky s hodinkami.