Rekonštrukcia, ktorá pomôže nielen vašej stavbe

rekonštrukcia

Veľmi veľa ľudí vo veľkých mestách sníva o svojom malom domčeku na vidieku a v prírode, kde je minimum susedov a maximálne súkromie. Takéto stavby sú však veľmi drahé, a preto si ľudia kupujú tie staršie, ktoré si zas vyžadujú svoju rekonštrukciu. Aby toho nebolo málo, pridajú sa k tomu veľké finančné náklady a náročné stavebné úpravy. Ako si v takomto prípade poradiť? A s ktorými vecami ušetríte? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Máte to všetko v suchu
Najčastejším problémom mnohých takýchto interiérov býva vlhkosť a pleseň. Niektoré stavebné materiály už nemusia vyhovovať dnešným klimatickým podmienkam, tiež môžu byť už staré a ich pôvodné vlastnosti možno dosluhujú. Dôkladná hydroizolácia základov môže byť riešením so skutočne dobrým a najmä požadovaným výsledkom. Dnes sa odborníci v týchto službách o váš dom a jeho základy postarajú do detailu, vďaka čomu budete mať všetko v suchu.

Potešenie pre nenáročné bývanie
Máte ošetrené murivo a celú stavbu? Potom je nutné dať tomu celému aj šmrnc. V tomto prípade by sme vám opäť odporučili niečo unikátne. Reč je o dokonalom prírodnom kameni, vďaka ktorému váš domov splynie s prírodou ešte jednoduchšie. Travertín je obklad, ktorý je súčasťou moderných aj historických stavieb, tak prečo by ste si ho nemohli dovoliť aj vy. Univerzálne vlastnosti z neho robia najodolnejší obklad. Odolný trvácny, takmer bezúdržbový a dokonalý na pohľad. Čo viac si môže váš nový domov priať?

Umenie sveta vo vašom interiéri
K pohodliu a spokojnosti bývania prispievajú naše pocity a to, ako svoje okolie nimi vnímame. Do značnej miery nás to aj ovplyvňuje. Preto je nutné dbať aj na estetiku bývania. Jej základom je samozrejme poriadok, čistota a správne využitie doplnkov a farieb v miestnostiach. Prázdne steny si teda zaslúžia vkusné obrazy, ktoré zapadnú do celého štýlu. Pozor ale s kombináciami. Ak sa vám podaril jeden „husársky“ kúsok, netreba sa snažiť ho hneď kopírovať všade. V jednoduchosti je predsa krása.

Autor: Ľuboš J.