Rekordný víkend WTCC na SLOVAKIA RINGU

Motoristické podujatie roka 2016 – Majstrovstvá sveta cestovných automobilov FIA WTCC, prilákalo na pretekársky okruh SLOVAKIA RING takmer 40 tisíc divákov.

Rekordný divácky záujem počas troch dní vyvolali vskutku dramatické a napínavé _MG_7770preteky, v ktorých špičkoví jazdci WTCC bojovali o body do svetového šampionátu. V otváracích pretekoch sa z víťazstva tešil Portugalčan Tiago Monteiro na Honde Civic WTCC. Pre tohto bývalého jazdca F1 to bol ôsmy triumf v kariére vo WTCC. V dramatických pretekoch získal prvenstvo po dobre pripravenom a prekvapujúcom útoku v ôsmej zákrute na Maročana Mehdiho Bennaniho na Citroëne C-Elysée WTCC.
Tretie miesto bral britský pretekár Rob Huff, tímový kolega Monteira z Hondy.
Hlavné preteky sa najlepšie začali pre Holanďana Nickyho Catsburga na Lade Vesta WTCC. Ten sa po výbornom štarte dostal pred Citroën Yvana Mullera, víťaza kvalifikácie. Mladý talentovaný Holanďan viedol sedem kôl, no potom naňho úspešne _MG_8244zaútočil José María López, úradujúci dvojnásobný Majster sveta WTCC z Argentíny. Hviezda továrenského Citroënu sa môže za dva roky v tejto kategórii motoristického športu pochváliť víťazstvami na všetkých okruhoch MS, no u nás ešte nikdy nevyhral. Necelých šesť kilometrov dlhý SLOVAKIA RING sa mu konečne podarilo dobyť až dnes
a mal z toho obrovskú radosť. Po štyroch pretekoch (a dvoch víkendoch) svetového šampionátu FIA WTCC je tak na čele priebežného hodnotenia pred Tiagom Monteirom, ktorý skončil v Hlavných pretekoch na druhom mieste, pred tretím Nickym Catsburgom na Lade.
Tisícky divákov si na SLOVAKIA RINGU prišlo na svoje. Nová Fan Village WTCC prinášala počas víkendu zábavu pre celé rodiny, rozhovory aj autogramiádu s jazdcami svetového i slovenského motoršportu.
V sprievodných pretekoch mali fanúšikovia možnosť vidieť aj vozidlá ako Porsche 997 GT3 Cup, Lotus Elise Cup a Suzuki Swift Cup._MG_7985