Samsung predstavil prelomový soundbar HW-K950

Nová generácia audio produktov Samsung prináša do domácností pohlcujúci priestorový zvuk.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., líder v oblasti domácej zábavy, predstavila na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2016 v Las Vegas nové portfólio audio produktov vrátane prelomového soundbaru s technológiou Dolby Atmos® a vylepšených modelov Wireless Audio 360. Nové audio produkty sú navrhnuté tak, aby užívateľom priniesli do domácností doslova pohlcujúci zvuk.

„Nové modely audio produktov Samsung ponúkajú zákazníkom úplne dokonalý zvuk, s ktorým sa ešte nemali možnosť v domácnosti stretnúť,“ povedal John JY Kim, viceprezident Visual Display Business v spoločnosti Samsung Electronics. „Kombinácia nového soundbaru s technológiou Dolby Atmos® a nových SUHD televízorov Samsung prináša užívateľom ten najlepší pôžitok z domácej filmovej zábavy,“ dodáva Kim.

Samsung a Dolby Atmos®: priestorový pôsobivý zvuk s úchvatnými detailmi
Samsung HW-K950 je prvým soundbarom spoločnosti Samsung vybavený technológiou Dolby Atmos® a vôbec prvým soundbarom na trhu, ktorý túto technológiu preniesol aj do zadných bezdrôtových reproduktorov. Celá zostava HW-K950 poskytuje neuveriteľný 5.1.4 kanálový zvuk. V tenkom a elegantnom dizajne s výškou iba 2,1″ disponuje soundbar tromi prednými a dvoma zadnými reproduktormi, ktoré reprodukujú bohatý a plný zvuk šíriaci sa všetkými smermi. Ten je schopný naplniť akýkoľvek priestor a aj napriek tomu dokáže poskytnúť úplne detailné a realistické filmové zvuky od vystrelenia šípu letiaceho cez celú miestnosť až po kolibríka lietajúceho nad hlavou.

Soundbar je možné tiež bezdrôtovo pripojiť k subwooferu aj zadným reproduktorovým jednotkám. Pre pútavé priestorové audio už nie je nutné využívať stropné reproduktory.

„Dolby Atmos® získal drvivú podporu od veľkých štúdií a pokračuje v expanzii do ďalších zariadení, vrátane nového soundbaru Samsung HW-K950, ktorý prináša bezkonkurenčný zvukový zážitok do domácností,“ povedal Doug Darrow, Senior Viceprezident Dolby Laboratories. „Používatelia tak môžu zažiť zvuk, ktorý k nim prichádza zo všetkých strán, a to aj zhora a s úžasnou jasnosťou, silou, detailmi aj hĺbkou.“


Nové farebné prírastky do série oceňovaných Wireless Audio 360
Samsung taktiež na veľtrhu predstavil celý rad nových farebných a vzorovaných prevedení modelov Wireless Audio 360. Tie prináša zvuk do celej domácnosti a zároveň sú zaujímavou dekoráciou do každej miestnosti. Vďaka patentovanej technológii Ring Radiator môže byť reproduktor umiestnený kdekoľvek a pritom dokáže celý priestor naplniť vysoko kvalitným a vyváženým zvukom.

Samsung opäť posúva hranicu v jednoduchosti dotykového ovládania týchto zariadení, ktoré sa stáva ešte intuitívnejšie. Ovládať sa dajú aj prostredníctvom novej aplikácie v inteligentných hodinkách Gear S2 a Gear S či s inovovanou aplikáciou Multiroom pre smartfóny a tablety. Nové Wireless audio 360 modely ponúkajú nové smart home funkcie vrátane zvukových oznámení a nastavení domáceho kina.

Model R5 získal na veľtrhu CES 2016 v Las Vegas ocenenie za inovácie „Innovation Awards“.