Sedíte si na zdraví?

Ak sčítame hodiny presedené v práci s tými, ktoré trávime denne v aute a pred televízorom, výsledkom je tragická trinástka. Prečo tragická? Podľa austrálskych vedcov dlhšie než desaťhodinové sedenie denne zvyšuje riziko predčasného úmrtia o polovicu. Riešenie je jasné: hýbte sa!

Sedenie, z ktorého nesekne

Nemusíte hneď uvažovať nad radikálnou zmenou kariéry, aj v kancelárii sa dá sedieť zdravšie. Tajomstvo nie je v drahých ergonomických stoličkách, ale v spôsobe sedenia. Seďte vzpriamene, bez náklonu k monitoru počítača. Ideálne tak, aby vás od neho delila vzdialenosť 40 až 70 centimetrov.

Operadlo stoličky by malo slúžiť ako podpora bedrovej chrbtice a nohy smerovať kolmo k zemi. Ak máte zlozvyk krížiť ich alebo krčiť, sťažujete prietok krvi a koledujete si o kŕčové žily. Každých 45 minút sa postavte, urobte niekoľko strečingových cvikov a prejdite sa k automatu na kávu alebo navštívte kolegu na vedľajšom oddelení namiesto toho, aby ste mu len zatelefonovali.

Keď si odsedíte svojich povinných osem hodín, odolajte pokušeniu presadnúť si do mäkšieho, na gauč v obývačke s diaľkovým ovládačom v ruke, a radšej vytiahnite priateľku do galérie alebo na svižnú prechádzku okolo jazera. Verte tomu, že outdoorových aktivít je rádovo viac než kvalitných televíznych programov, a po hodinách sedenia nič tak neprevetrá telo a myseľ, ako prirodzený pohyb.

Tak vám sa nechce?!

Cítite, že je vám vyššie uvedená rada proti srsti? Nechceme vás strašiť, ale je pravdepodobné, že z vás hovoria hormóny. Po tridsiatke v mužskom tele klesá hladina testosterónu o približne 1,2 % ročne a z niekdajších mačov sa stávajú neakční usadení chlapi, ktorí majú radi svoj stereotyp a za najväčšie dobrodružstvo dňa považujú moment, keď sa im v potravinách podarí nájsť ich obľúbenú značku piva. Skôr, než definitívne pochováte svoje libido, spoločenský život aj kariérne ambície, postavte sa z gauča a začnite konať!

Príroda vás preberie

ProMan PLUS je kvalitný výživový doplnok z Nórska vyvinutý špeciálne pre mužov, ktorým presedený život a imidž predčasného dôchodcu nesvedčí. Každá kapsula obsahuje vyvážený pomer dvanástich starostlivo zdokumentovaných prírodných zložiek podporujúcich tvorbu testosterónu – výťažok z horčíka, ženšenu, zinku a širokej škály ďalších zdraviu prospešných látok, bez ktorých žiaden muž nemôže fungovať na plných 100 %. ProMan PLUS zatočí s únavou, pomôže vám nájsť stratenú motiváciu, energiu a výkon na poli biznisu aj žien. Je to váš každodenný povolený doping pre zlepšenie mentálnych a telesných funkcií, vstupenka do klubu pôžitkárov, ktorú vystavila samotná príroda. Viac informácií na www.promanplus.sk.   box a kapsle