LEXUS PREDSTAVIL MILIÓNOVÚ JACHTU

LEXUS PREDSTAVIL MILIÓNOVÚ JACHTU

Spoločnosť Lexus predstavila svoju prvú jachtu. Meria 65 stôp (20 metrov) a jedná sa o luxusné plavidlo, ktoré chce dobyť otvorené more.

Japonský výrobca slávnostne predstavil svoj prvý model jachty nazvaný LY 650. Jachta s dĺžkou 65 stôp bola navrhnutá v rovnakom duchu “L-Finesse” ako vozidlá značky Lexus. Už v roku 2017 predstavila spoločnosť Toyota na výstave Miami Boat Show koncept Lexus Sport Yacht Concept, ktorý naznačil, že má v úmysle vstúpiť na trh s jachtami.
LEXUS PREDSTAVIL MILIÓNOVÚ JACHTUZačiatkom tohto roku získal koncept cenu Boat of the Year” na japonskej medzinárodnej výstave lodí v Yokohame, kde japonská automobilka potvrdila zvesti o výrobe jachty, v spolupráci s renomovaným výrobcom lodí – firmou Marquis-Larson.

Doposiaľ vieme o samotnej jachte veľmi málo. Isté je, že bude mať tri kabíny, a pojme šesť ľudí. Pohon zaobstará námorný motor Volvo IPS 1200 alebo Volvo IPS 1350 a pojme až 1 000 galónov paliva (3 785 litrov). Lexus plánuje dokončenie prvého modelu LY 650 v druhej polovici budúceho roku a jeho celosvetový debut je naplánovaný na koniec roka 2019.
LEXUS PREDSTAVIL MILIÓNOVÚ JACHTU
Momentálne nie je známe, koľko bude stáť, ale spoločnosť už začala prijímať objednávky, takže už teraz máte čas na to si premyslieť, či si tento model zakotvíte u svojho móla. Isté je, že sa Japonci určite predvedú a nepôjde o žiadnu bežnú jachtu, ktorú by niekto na mori len tak prehliadol.

Zdroj: MiB