Chcete vedieť, na čom sexica z „Wall Street“ driftuje po uliciach Monaca? Budete prekvapení!

Nissan signs actor Margot Robbie as its first electric vehicle ambassador

Herečka Margot Robbie (Jednotka samovrahov a Vlk z Wall Street) bola predstavená ako nová ambasádorka spoločnosti Nissan pre elektromobily. Na svetoznámom pretekárskom okruhu Veľkej ceny Monaka si vzala na polnočnú jazdu radikálne, plne elektrické športové vozidlo BladeGlider tejto značky.

 Prototyp Nissan BladeGlider s maximálnou rýchlosťou až 190 km/h, ktorý 100 km/h pokorí za menej než päť sekúnd, rúca tradičné predstavy o tom, ako môže vyzerať plne elektrické športové vozidlo v budúcnosti. Tento prototyp, zosobňujúci všetku zábavu a vzrušenie plne elektrických vozidiel, je súčasťou vízie Inteligentnej mobility Nissan.

Margot Robbie prehnala toto nekonvenčné trojsedadlové vozidlo uzavretým okruhom monackých ulíc, aby sa potom ponaháňala s druhým vozidlom BladeGlider. Dvojica vozidiel s výkonom 272 k pretekala v kultovom tuneli, vzájomne sa predbiehala v úseku Massenet a do honosného cieľa došla zákrutou Casino Square.

Nissan signs actor Margot Robbie as its first electric vehicle ambassador

Vo videoklipe uvidíme túto hviezdu filmov predvádzať schopnosti driftovania vozidla Nissan BladeGlider v jednej z najslávnejších zákrut motoristického športu – kultovej „vlásenke“ Fairmont Hairpin.

Margot Robbie k tomu hovorí: „Teraz je pre elektromobily naozaj vzrušujúci čas. Stále viac ľudí sa rozhoduje pre elektrický pohon, a pripravujú tak cestu k udržateľnejšej budúcnosti. Nissan BladeGlider je ukážkou toho, ako by mohli vyzerať chytrejšie, vysokovýkonné vozidlá budúcnosti.“

Nissan signs actor Margot Robbie as its first electric vehicle ambassador

Nissan BladeGlider bude vystavený na 87. medzinárodnom ženevskom autosalóne od 7. do 19. marca 2017. Toto plne elektrické športové vozidlo, vyvinuté z pôvodného konceptu prvýkrát predstaveného v roku 2013, je predzvesťou celého súboru technológií budúcnosti, ktoré budú v sebe spájať technológie Inteligentnej mobility, šetrnosť k životnému prostrediu a jazdné vlastnosti športového vozidla.

Video: