Silné dažde a záplavy spôsobili škody na majetku klientov Allianz – SP

Už takmer dva týždne sužujú viaceré lokality na Slovensku silné búrky, spojené so záplavami a povodňami a ničia majetok obvyteľov. Allianz – Slovenskej poisťovne od 11. júna eviduje 759 poistných udalostí spôsobených dažďom a povodňami na majetku svojich klientov v celkovej hodnote vyše 1 milión eur.

Najviac škôd, až 691, v hodnote vyše 438-tisíc eur je na majetku privátnych klientov. Najčastejšie škody sú zatopené pivnice a suterény domov, poškodené strešné krytiny, fasády a žalúzie. Živel spôsobil škody prakticky na celom Slovensku, najviac hlásení však prišlo z okresov Trenčín, Prešov, Dunajská Streda, Košice, Hlohovec, Piešťanz, Snina a Žilina.

Klientovi v okrese Bardejov silná búrka spojené s krupobitím poškodila strechu a spôsobila škodu za 10-tisíc eur. Inému klientovi v okrese Čadca udrel blesk do domu, spôsobil prepätie a poškodil spotrebiče za 9300 eur.
Evidujeme aj zničené poľnohospodárske plodiny v okrese Nitra, kde silný dážď, spojený s krupobitím poškodil porast kukurice, repky a horčice za vyše 50-tisíc eur. Rovnako v okrese Nové Zámky ľadovec zničil porast pšenice za viac ako 44-tisí eur.

Klientom odporúčame nahlásiť vzniknuté škody čo najskôr, najlepšie online, prostredníctvom webstránky https://online.allianzsp.sk/hlasenia-poistnych-udalosti/, kde je možné vložiť aj fotografie poškodeného majetku.
Na nahlásenie škody je možné využiť aj bezplatnú telefonickú linku 0800 122 222.

Škody na dome či byte kryje poistenie nehnuteľnosti a vozidle si môžete uplatniť z domácnosti (riziko živel). Škody na havarijného poistenia – riziko živelná udalosť, ktoré je v Allianz – SP už v základnom balíku havarijného poistenia auta.

Zdroj: Odbor firemnej komunikácie; Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s