TRNAVSKÝ GOLF SLÁVI ÚSPECHY

trnavský golf

Nedávne golfové Majstrovstvá Slovenska žiakov do 12 a do 14 rokov ukázali, že v Trnave vyrastá silná generácia šikovných golfistov. Nielenže trnavský tím žiakov obsadil konečné prvé miesto v celoročnej súťaži Túry olympijských nádejí v kategórii klubov, ale Trnavčanky si odniesli aj prvé a druhé miesto v kategórii jednotlivcov. Zo zisku tretieho miesta v kategórii žiakov do 12 rokov sa tešil opäť rodák z Trnavy, čo Golf Trnava zaradilo medzi najúspešnejšie kluby na tomto podujatí.

Majstrovstvá Slovenska žiakov do 12 a do 14 rokov sa tento rok konali v dňoch 12. až 14. októbra 2018 v areáli golfového rezortu Tri Duby. Organizátorov zo Slovenskej golfovej asociácie (SKGA) potešilo príjemné jesenné počasie s teplotami do 20 stupňov Celzia. Amatérski golfisti súťažili v štyroch kategóriách, a to žiaci do 14 rokov, žiačky do 14 rokov, žiaci do 12 rokov a žiačky do 12 rokov.

Súťaže sa zúčastnilo celkovo šesť zverencov klubu Golf Trnava, na stupne víťazov sa dostali až traja z nich. Trnavská žiačka do 12 rokov Vivien Vranková sa za dva dni stala majsterkou Slovenska s celkovým počtom rán 163. Druhé miesto získala takisto Trnavčanka, konkrétne Laura Póšová s celkovým počtom rán 169. V kategórii žiakov do 12 rokov sa pošťastilo aj Tomášovi Šmičekovi mladšiemu, ktorý s celkovým počtom rán 178 skončil tretí.

„Sme na našich zverencov skutočne hrdí. Tešíme sa z každého mladého talentu, ktorý zavíta k nám, do klubu Golf Trnava, a snažíme sa, aby si z našich tréningov deti odniesli čo najviac. Zdá sa, že sa nám v tom celkom darí, úspechy Vivien, Laury a Tomáša nie sú jedinými v tejto sezóne. Veríme, že našim mladým golfistom sa bude dariť aj naďalej,“ pochválil výkony žiakov Vladimír Pecho, prezident Golf Trnava.

V rámci celoročnej súťaže Túry olympijských nádejí si dievčatá vymenili poradie. Víťazkou sa stala Laura Póšová, druhá skončila Vivien Vranková. Spomedzi tímov si trnavskí žiaci vybojovali konečné prvé miesto, čo dokazuje, že golf v Trnave má rozhodne budúcnosť.

Zdroj foto: Golf Trnava