Unikátne spojenie vo svete Formule 1

Značka Certina prevzala opraty v kolotoči WRC od značky Edox už v roku 2015. Edox následne hľadal cestu, ako sa vrátiť do sveta automobilových pretekov. Koniec koncov – edícia „Chronorally“ má jasne navrhnuté motoristické prvky a jej detaily na nič iné hádam ani odkazovať nemôžu. Novým partnerom sa nedávno stala stajňa Sauber F1 Team s ktorou, pre zmenu, roky pracovala práve Certina. To je ale rivalita, čo?

Marcus Ericsson (SWE), Sauber F1 Team.  Sochi Autodrom.
Marcus Ericsson (SWE), Sauber F1 Team.
Sochi Autodrom.

 

Limitovaná edícia hodiniek na seba však nechala čakať pomerne dlho, veď trvalo takmer celú sezónu, než bola konečne uvedená na trh. Monoposty Formuly 1 medzitým hrdo niesli logo svojho hodinárskeho partnera, rovnako ako piloti na svojich prilbách, takže – bolo na čase.

Na rad teraz prišla prvá, 555-kusová edícia pomerne robustných hodiniek, ktoré vsádzajú na karbónový číselník a farebne zladený modrý výsek pre zobrazenie dňa, za pomoci retrográdnej ručičky. Ta prislúcha k batériou poháňanému strojčeku, ktorý ponúka taktiež zobrazenie dátumu a funkcií chronografu.

Celkom nové ale tieto atraktívne hodinky nie sú. Skutočné novinky, ktoré prinesie spojenie značiek Edox a Sauber,  by však mali na trh prísť čo nevidieť. Veď veľtrh Basel World je takmer za dverami…