Wood&Company kúpila ďalšiu budovu od realitného fondu Heitman

Wood&Company kúpila ďalšiu budovu

Úspešné bizniscentrum BBC5 v atraktívnej bratislavskej komerčnej zóne na Plynárenskej ulici mení majiteľa. Takmer plne prenajatú budovu odkúpil česko-slovenský fond manažovaný investičnou bankou Wood&Company od medzinárodného realitného fondu Heitman. Tento rok ide už o druhý obchod uzavretý medzi obomi spoločnosťami. Predchádzajúci predaj Aupark Tower bol v novembri vyhlásený za Najlepšiu investičnú transakciu na trhu komerčných nehnuteľností na Slovensku v roku 2018 v rámci 14. ročníka cien CIJ Awards.

 Ďalšia transakcia, ktorou lokálny investor získal prémiový administratívny komplex od medzinárodného fondu, potvrdzuje súčasný trend výrazného nárastu lokálneho kapitálu v celom regióne Strednej a východnej Európy.

Lokálni investori sa sústreďujú na dlhodobé vlastníctvo a na trh komerčných nehnuteľností tak prinášajú stabilitu, dlhodobé skúsenosti a znalosť trhu. Je to aj prípad Wood&Company.

„V období pred približne desiatimi rokmi vstúpilo na Slovensko viacero zahraničných realitných fondov, ktorým teraz končí životnosť. Preto sme založili fond, do ktorého starostlivo vyberáme najlepšie etablované aktíva, pri ktorých očakávame nadštandardný výnos aj v čase, keď trh zásobuje množstvo novostavieb. Naším cieľom je určite dlhodobé držanie a profesionálna správa prémiových kancelárskych budov,“ vysvetľuje Martin Šmigura, riaditeľ Wood&Company.

Výhodou etablovanej budovy je dobrá obsadenosť, zabehnutý manažment aj prevádzka. „Firmy budú pri hľadaní priestorov na podnikanie vždy uprednostňovať budovy s dobrou dopravnou dostupnosťou a rozmanitými možnosťami na mimopracovné vyžitie,“ dodáva Martin Šmigura.

Budova BBC5 ponúka vyše 35 000 štvorcových metrov prenajímateľnej kancelárskej a obchodnej plochy v troch blokoch a viac ako 900 garážových a vonkajších parkovacích miest. Medzi nájomcov patria spoločnosti ako Accenture, Millennium alebo Bartošík Šváby. Budova má uznávaný ekologický certifikát BREEAM s hodnotením Veľmi dobrý.

Wood&Company plánuje naďalej posilňovať svoje postavenie na bratislavskom realitnom trhu a profiluje sa tak ako silný lokálny hráč. Ambíciou realitného fondu je dosiahnuť v horizonte najbližších rokov hranicu 500 miliónov eur investícií v Českej republike a na Slovensku. Začína sa však pozerať aj na trhy v Maďarsku a Poľsku.

Wood&Company vstúpila na bratislavský realitný trh v lete 2017 kúpou administratívnej budovy Westend Tower na Patrónke. Tento rok v júni kúpila kancelárske komplexy Aupark Tower a Lakeside Park spolu s priľahlými pozemkami.

Zdroj: Daniel S.