Pobyt v prírode a na slnku nás dokáže nabiť energiou, zlepšiť náladu a navodiť celkový pocit pohody. Nemusíte pritom chodiť ďaleko. Aj záhrada na vašom pozemku sa môže stať oázou pokoja so správnym záhradným nábytkom. A hojdacia sieť je ideálnym riešením.
Čaro hojdacej siete
Jemné kolísanie v hojdacej sieti je balzam na telo i dušu. Hojdanie sa javí tiež ako jednoduchý, no účinný spôsob, ako zlepšiť kvalitu spánku – synchronizuje mozgové vlny, čo zohráva úlohu pri rýchlejšom nástupe spánku a jeho následnom udržiavaní. Hojdacie siete sú teda skvelým miestom na poobedňajší šlofík. [1]
Nájdite si ideálnu polohu v sieti
Ak si do hojdacej siete ľahnete správne, váha tela sa rozloží a chrbát sa nebude prehýbať. Ako si teda ľahnúť, aby ste minimalizovali bolesti chrbta a užili si maximálny komfort? Pre ležanie v sieti sa odporúča diagonálna poloha, namiesto pozdĺžnej, ktorú väčšina z nás praktizuje. Pod hlavu alebo medzi kolená dajte ešte vankúš. Dôležité je však aj to, ako sieť zavesíte, tzn. nemala by byť príliš napnutá (odporúčaný uhol je 30°) a ideálna vzdialenosť od zeme je približne 50 centimetrov.
Výber hojdacej siete
Dodávajú sa v rôznych štýloch aj veľkostiach, vyberajte teda hlavne podľa spôsobu jej používania. Ak budete sieť zdieľať so svojou partnerkou/partnerom, dieťaťom alebo sa jednoducho radi rozťahujete, siahnite po dvojmiestnej hojdacej sieti. V širokej ponuke záhradného nábytku na https://di-volio.com/sk/ nájdete tiež rôzne typy:
- Klasické záhradné siete bez pevnej konštrukcie – ľahko sa s nimi manipuluje a môžete si ich so sebou vziať aj na vaše cestovateľské dobrodružstvá.
- Hojdacie siete s rozpernými tyčami – vyznačujú sa pevnou tyčou na oboch koncoch siete, ktorá zvyšuje jej stabilitu (udržiava sieť v roztiahnutom stave a zabraňuje jej prehýbaniu sa).
- Hojdacie siete so stojanom – pokiaľ na záhrade nemáte dva pevné body na uchytenie siete v správnej vzdialenosti, riešením je táto alternatíva. Okrem toho väčšina moderných stojanov ponúka rôzne úrovne nastavenia výšky, takže bude vhodný pre všetky modely hojdacích sietí.
[1] https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0960982211005392
Zdroj: Alžbeta B.