Päť nevyhnutných doplnkov moderného džentlmena

Niečo vám v živote chýba a vy nemôžete prísť na to, čo to je? Potom to bude pravdepodobne týchto päť doplnkov, ktoré by mal vlastniť každý správny džentlmen.

Zdedili ste práve nejaké peniaze, alebo ste len dostali nečakaný bonus v práci? Potom vám radíme – investujte do nadčasovej klasiky. Nerobte žiadne kompromisy a doprajte si tú najvyššiu kvalitu. Tu je päť doplnkov, ktoré sú – hoci sa to na prvý pohľad nezdá – neprekonateľné v pomere cena/výkon. Pri vyšších investíciách sa totiž oplatí vsadiť na kvalitu. Napríklad taká kožená cestovná taška prezývaná Weekender môže byť vaším sprievodcom po celý život. Jej koža sa časom stáva stále krajšou a vnútrajšok dokáže opraviť každý šikovný obuvník. Rovnaké to je aj v prípade topánok prezývaných Derbies, ktoré pri správnej opatere môžete nosiť skutočne veľmi dlho. Viac sa už dozviete v našej galérii.

 

1./ Púzdro na kartypuzdro-na-karty

Pokiaľ častejšie nosíte sako, alebo oblek, odporúčame vám zakúpenie spony na peniaze, alebo ešte lepšie – púzdra na karty. Ušetríte si tým nepekné vypukliny na zadku, alebo hrudi a navyše zostane vaša hotovosť, aj tá plastová, pekne bez poškodenia. Odporúčame napríklad tento jednoduchý čierny model značky A.P.C.

Cena: 85 eur

 

2./ Mechanické hodinkyrolex-explorer

 

 

Svoju premiéru zažil mladý model „Oyster Perpetual Explorer“ značky Rolex tento rok na jar v Bazileji. Na jej cenové pomery je nečakane lacný, zato však ponúka očakávanú dlhodobú kvalitu.

Cena: od 5 900 eur

 

3./ Cestovná taška „Weekender“weekender

 

Taška Weekender je víkend, čo víkend zaujímavejšia. Malé škrabaniny, fliačky a preliačiny prebúdzajú kožu k novému životu a z vás robia na prvý pohľad scestovaného svetáka. Odporúčame napríklad tento model od značky Ralph Lauren.

Cena: 695 eur

 

4./ Guličkové peropalladium-roller

 

Na cestách nie je plniace pero také praktické, ako guličkové. Ak však máte radi klasiku, na svoje si prídete v ponuke značky S. T. Dupont, ktorá už roky ponúka skutočným džentlmenom písacie pomôcky najvyššej kvality. Odporúčame tento model nazvaný „Palladium Convertible Roller“.

Cena: 290 eur

 

 

5./ Klasické poltopánky „Derbies“derbies

Pri výbere klasickej obuvi v štýle Derbies si dávajte pozor najmä na ich podrážku. S tenkými podrážkami totiž topánky vyzerajú lacno, hrubé ich naopak robia hodnotnými. Dobrou voľbou je klasika od značky „Church´s“.

Cena: 659 eur