Ako premeniť mechanické hodinky na inteligentné? Poradíme vám!

Nemecká luxusná značka Montblanc je jednou z mála, ktorá se rozhodla experimentovať s rôznymi cestami pri hľadaní kompromisu medzi mechanickými a inteligentnými technológiami. Pred troma rokmi uviedla inteligentný remienok  e-Strap, teraz prináša jeho druhú generáciu.

Jedná sa o špeciálny remienok pre mechanické hodinky, ktorý má elektronický nosič zabudovaný v spone remienku. Toto malé zariadenie je nerozlučným pomocníkom každého moderného biznismena, ktorý chce na cestách ušetriť čas. Nová verzia e-Strap je nazvaná Twin Smart Strap. Rovnako ako pôvodná, novo aktualizovaná verzia taktiež obsahuje miniatúrne zariadenie v spone, ktoré nahrádza napríklad platobné karty.

„Nový TWIN Smart Strap Montblanc zmenšuje priepasť medzi analógovým a digitálnym hodinárskym svetom,” vysvetľuje generálny riaditeľ Montblanc Nicolas Baretzki. „Myšlienka inteligentného remienku je založená na rastúcej túžbe po digitálnych funkciách, ktoré majú byť pridávané do klasických mechanických hodiniek. Tie sú pre ich nositeľov objektmi s hlbokou históriou a významom. Preto sme vyvinuli toto inteligentné riešenie, ktoré vyrieši túto dilemu“, dodáva Nicolas Baretzki.

Nový Montblanc Twin Smart Strap sa skladá z dvoch častí – inteligentného modulu so zakriveným displejom v špeciálne navrhnutom remienku, ktorý možno pridať na takmer ľubovoľné hodinky. Je vyrobený z vysoko kvalitnej nerezovej ocele a je zakrytý zakriveným špeciálnym sklom. Montblanc tvrdí, že modul je odolný proti vode IP68 a môže pracovať až jeden týždeň na jedno nabitie. Čo sa týka vlastností, tak má oznámenia s vibračnými výstrahami, sledovaním činnosti a bezdrôtovou platbou, ktorá bola vyvinutá v spolupráci s Visa a Mastercard.

Montblanc Twin Smart Strap bude k dispozícii od augusta za cenu zhruba 350  eur.