ALPINE JE SPÄŤ!

Francúzsky výrobca Renault prináša čerstvý vzduch do sveta prémiových športových vozidiel.

Značka Alpine, patriaca do portfólia skupiny Renault, odhalila show-car Alpine Vision. Elegancia, pružnosť a autentickosť: toto dvojmiestne kupé s motorom v strednej časti je koncentrátom filozofie Alpine. Štúdia Alpine Vision, blízka sériovému modelu, predznamenáva štýl a výkon športového vozidla, ktoré bude odhalené ešte pred koncom tohto roka. Vyrobené v Dieppe, vo Francúzsku, bude nové športové auto v Európe uvedené na trh od roku 2017, potom postupne v ostatných krajinách sveta.
Z 0 na 100 km/h za menej ako 4,5 sekundy
Línie Alpine Vision podnecujú túžbu vlastniť a riadiť automobil so skutočným charakterom. Presnosť, obratnosť a temperament vozidla vytvárajú za volantom úchvatný koktail. Radosť je intenzívna pri všetkých rýchlostiach. V tomto ohľade Alpine Vision nenecháva nikoho na pochybách. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosiahne za menej ako 4,5 sekundy, pričom zrýchlenie spĺňa cieľ stanovený pre nadchádzajúci sériový model. Alpine Vision kultivuje predovšetkým ľahkosť, pričom každý kilowatt energie a každý newtonmeter krútiaceho momentu útočí na vaše zmysly. Vysoko účinné a odolné brzdy sú v súlade s pôžitkom z jazdy a výkonom.
Symbolické miesto prezentácie
Značka Alpine si za miesto prezentácie zvolila cesty Rallye Monte-Carlo, slávny a kľukatý Col de Turini, scénu z jeho najslávnejších športových úspechov ako kulisu svojho znovuzrodenia. Tieto hory, ktoré dali značke jej meno, pochopiteľne ovplyvnili súčasný štýl. Alpine sa vracia, aby zaujala miesto na trhu prémiových športových vozidiel s prísľubom ponúknuť alternatívny zážitok pre nadšencov a tých, ktorí ocenia krásu.