CHEAT DAY: Deň, kedy môžete zhrešiť

Pravidelne sa potíte vo fitnescentre alebo na ihrisku a tvrdo na sebe „makáte“. Aby vaše úsilie nevyšlo nazmar, konzumujete zdravú a vyváženú stravu. Vedeli ste, že pri diéte a cvičení je občas dobré zhrešiť? Tréner z GOLEM CLUB vysvetľuje ako funguje „cheat day“.

Čo by sme mali počas tohto dňa konzumovať? „Označením cheat meal nazývame jedlo, pomocou ktorého môžete počas striktnej diéty a pri vhodnom spôsobe použitia povzbudiť metabolizmus k vyššej činnosti. Tým dosiahnete lepšie spaľovanie tukov. Väčšinou ide o typicky nevhodné jedlá, ktoré z dlhodobého hľadiska nemajú nič spoločné s fitnes alebo kulturistikou. Sú to napríklad jedlá ako hranolky, burgre, zmrzlina, koláče a podobné. Ak takéto jedlá budeme jesť skoro celý deň, budeme mať cheat day,“ vysvetľuje Martin Bobek, hlavný tréner GOLEM CLUB Tower 115, Bratislava. Cheat day obvykle zaraďujú ľudia, ktorí nevedia zvládať náročnosť a tvrdosť ich denného režimu.
„Za cheat meal možeme ale považovať aj jedlo, ktoré dáme organizmu ako odmenu po ťažkom tréningovom týždni alebo po súťaži. Cheat day by sme mali zaraďovať príliš často, maximálne 1-krát za dva týždne,“ varuje tréner. Následne by stratil svoj efekt a pri častom opakovaní by ste skôr praktizovali cheat tréning ako cheat day. Aj profesionalni športovci občas porušia pravidlá a hodujú na nezdravých jedlách, napríklad americký wrestler a herec Dwayne Johnson obľubuje pizzu a wafle.

Trénujte s profesionálmi
Vo fitnes centre GOLEM CLUB cvičíte pod dohľadom profesionálneho trénera, ktorý dbá na to, aby ste trénovali správne, s maximálnym efektom a zároveň vám zostaví jedálniček na mieru. Fitnescentrá sú ľahko dostupné, návštevníci ocenia príjemné prostredie, najmodernejšie strojové vybavenie, nové formy tréningov a individuálny prístup. Najväčšia a najkvalitnejšia sieť špičkových fitnescentier GOLEM CLUB ponúka skupinové aj individuálne tréningy na mieru, profesionálny tím, sezónne akcie, zľavy a omnoho viac v Bratislave, Žiline, Košiciach a Poprade. Viac info na www.golemclub.sk cheat_day_1