Chuť slnka v zime: Masterclass najlepších rumov sveta!

Bratislavu čaká mimoriadna udalosť. Showroom Acan 44 na Vysokej 16 navštívia v stredu 4. decembra veľmi vzácni hostia. Veľké hviezdy z ešte väčšieho sveta rumov značky Plantation!

Predstavte si nekonečné plantáže, teda plantation… Raz zaliate slnkom, inokedy kropené dažďami, aby si nakoniec úrodu z nich mohli vychutnávať ľudia na všetkých kontinentoch. Zlatistú, voňajúcu po ovocí, vzácnych koreninách, káve, čokoláde, kvetoch. Pretože Plantation je značka prémiových rumov, v ktorých sa snúbi príroda, dedičstvo predkov a láska k životu.

Možnosť ochutnať to najlepšie z najlepšieho a zároveň sa dozvedieť všetky tajomstvá pestovania, výroby a správneho vychutnávania si rumov, ktoré sa zrodili na plantážach od Jamajky cez Panamu až po Barbados, budú mať návštevníci showroomu Acan na Vysokej 16 v Bratislave v stredu 4. decembra od 19.00 hod. Pozvanie hostiteľov – Bohuša Bottyana a Andreja Slávika z Acan Premium Spirits – prijali naozajstné hviezdy vo svojom odbore, Aleksandra Lavrova, brand ambasádorka značky Plantation, a Matthieu Gouze, obchodný riaditeľ Plantation.

Alexandra Lavrovová

Nebezpečná kombinácia: nežná kráska a rum
Aleksandra Lavrova sa narodilav Lotyšsku, no keď mala čerstvých 21, presťahovala sa do Francúzska. Nie kvôli modelingu, ako by sa dalo predpokladať, hoci naň mala všetky predpoklady. Ju zaujímal úplne iný svet. Je fascinujúce, že mladá žena z Pobaltia sa presťahuje do Bordeaux, aby zažiarila v obchode s vínom, delikatesami a prémiovými destilátmi! Ako sa jej to podarilo v konkurencii mužov a navyše rodených Francúzov?! Aj to prezradí v showroome ACAN 44 na Vysokej 16, stačí sa opýtať… A určite vyrozpráva aj pútavý príbeh rumov Plantation.

Práca snov
Kto by nechcel cestovať po svete a pritom distingvovaným spôsobom ochutnávať tie najlepšie rumy a ďalší alkohol?! Takúto prácu snov má druhý hosť večera Matthieu Gouze. Zažiť masterclass pod jeho vedením bude fascinujúce, pretože M. Gounze má o rumoch a destilátoch vôbec takmer nekonečné vedomosti. Pozná všetky tajomstvá ich výroby a mixovania, všetky odtiene chutí a okrem toho, že v Európe, na Strednom východe a v Pacifiku chodí o rumoch, koňakoch či ginoch prednášať, mnohé spoločnosti ho oslovujú ako radcu ohľadne nových trendov či zvýšenia potenciálu prémiového alkoholu. Treba mať na takúto prácu špeciálny talent alebo je to iba o učení sa a otvorenej mysli? Aj to sa dozvedia návštevníci showroomu Acan.

barman Róbert Šajtlava

Takto chutí RUM!
Samozrejme, nemôže chýbať ochutnávka tých najlepších Plantation rumov a drinkov z nich. A keďže 4. decembra to bude večer hviezdnych odborníkov, aj za barom bude celý čas svoju guest shift viesť šikovný barman Róbert Šajtlava, zakladateľ Trnava Rum Festu a hrdý držiteľ ocenenia Barová osobnosť roka 2019 by Slovak Bar Awards.

Hostitelia s filozofiou
Acan, s. r. o., vznikla v roku 1997 s cieľom stať sa dovozcom exkluzívneho a kvalitného alkoholu a dnes patrí medzi najrýchlejšie rastúce spoločnosti na Slovensku. Filozofiou spoločnosti je neustále zvyšovať úroveň a kvalitu pitia. Tomu je prispôsobený nielen e-shop alko90.sk, ale aj nový showroom Acan 44 Premium Spirits na slávnej bratislavskej adrese Vysoká 16 (bývalá Vysoká 44).

Zdroj: Tomáš G.