Hodinky pre majiteľov Bugatti Chiron

Pokiaľ už máte objednaný nový megasuperšport Bugatti Chiron za 2,5 milióna eur s výkonom 1 500 koní a najvyššou rýchlosťou vyše 420 km/h, chvíle čakania si môžete krátiť aj pohľadom na svoje nové hodinky Parmigiani Fleurier Bugatti Chiron PF-390. Nie nebojte sa – nebudú príliš lacné, stoja viac ako 300 000 eur…

Hodinár Parmigiani Fleurier predstavil ďalšie hodinky zacielené na budúcich majiteľov hyperšportu značky Bugatti. Prvé prišli na trh v roku 2010, kedy švajčiarska hodinárska firma predstavila model Bugatti Veyron Super Sport PF-372. Veyron je však už minulosťou, teraz nastal čas na nový Chiron!

Hodinky sa celým menom volajú Parmigiani Fleurier Bugatti Chiron PF-390 Concept Watch, z čoho by sa síce dalo odvodzovať, že ide iba o štúdiu, ale je úplne jasné, že pokiaľ sa na nich bude ešte niečo meniť, tak maximálne remienok.

Rovnako ako v prípade nadpozemského auta Bugatti Chiron, aj pri hodinkách ide hlavne o techniku. Aj v tomto prípade, hoci sa to na prvý pohľad nezdá, je skutočne výnimočná. Hodinky disponujú tourbillonom v hornej časti kalibra, vďaka ktorému sa otáčaním krokového mechanizmu okolo svojej osi eliminuje vplyv gravitačného poľa zeme na presnosť strojčeka. Vzhľadom k tomu, že predošlý model PF-372 bez tourbillona stál necelých 300 000 eur, nemožno ani teraz očakávať, že v tomto prípade sa dostanú na nižšiu sumu. Ale čo – bude to snáď budúcim majiteľom Chirona vadiť?