Japonský bestseller bude konečne aj sexi

Toyota Corolla – najobľúbenejší model značky, prejde tento rok modernizáciou. Nová Corolla prichádza s prestížnejším štýlom a množstvom bezpečnostných prvkov.

Prvá Corolla prišla na svet presne pred 40 rokmi – v roku 1966. V roku 2014 dosiahla Toyota unikátny úspech – celosvetovo sa predalo už 40 miliónov vozidiel s názvom Corolla. Smelo preto môžeme hovoriť o bestselleri.

Model Corolla sa v súčasnosti predáva v približne 150 krajinách a regiónoch na celom svete a podieľa sa približne na 20 % celosvetového predaja značky Toyota. Tento model zostáva najobľúbenejším vozidlom značky.

Prepracovaný modelový rad Corolla teraz prichádza s novým, modernejším exteriérom. Predná časť bola kompletne aktualizovaná a zvýrazňuje širšie rozmery vozidla a prestížnejší dizajn. Dizajnéri postupovali podľa dizajnového jazyka Under Priority a Keen Look, takže vozidlo sa vyznačuje malou hornou mriežkou lemovanou novými LED svetlometmi vrátane nových LED svetlovodov a prepracovaným predným nárazníkom s veľkou spodnou mriežkou chladiča. Na bočnej strane sa nachádzajú kľučky dverí s novými chrómovými prvkami, ktoré zdôrazňujú charakteristickú líniu vedúcu z prednej až do zadnej časti vozidla. Na výber sú nové 16- a 17-palcové disky z ľahkých zliatin. Vďaka novým zadným LED svetlám a novému chrómovanému obloženiu, ktoré ešte viac zdôrazňujú šírku vozidla, získala zadná časť vozidla prvotriedny štýl.

Nový model Corolla možno objednať s niektorou z deviatich farieb karosérie, vrátane troch nových: bronzová Platinum Bronze, červená Tokyo Red a bronzová Earth Bronze. Súčasťou štandardnej výbavy celého modelového radu je systém Toyota Safety Sense, ktorý pomáha zabrániť nehodám alebo zmierniť ich následky v širokom spektre dopravných situácií. Spracováva informácie z kompaktnej jednotky namontovanej na čelnom skle, ktorá obsahuje laserový aj kamerový snímač. Súčasťou systému Toyota Safety Sense je systém na predchádzanie kolíziám (PCS), systém výstrahy pri zmene jazdného pruhu (LDA), systém rozpoznávania dopravných značiek (RSA) a automatické diaľkové svetlá (AHB). Systém Toyota Safety Sense znižuje riziko dopravných nehôd, vďaka čomu môžu vodiči nového modelu Corolla využívať výhody nižších nákladov na poistenie či preradenie do výhodnejších sadzieb poistenia.

Nová Corolla bude na slovenský trh uvedená v lete 2016.

Text: Martin Benkovič, foto: archív LPM