Mužské problémy týkajúce sa sexu nemusia súvisieť len s vekom

Počas života zažije človek rôzne zdravotné problémy. A niektoré sa týkajú aj milostného života. Nemyslíme teraz rôzne nebezpečné pohlavné choroby, ale skôr problémy, ktoré znemožňujú mužovi (a teda aj jeho partnerke) naplno si užívať intimitu vo vzťahu.

 

Trápi vás bolesť panvového dna? Môže to mať vplyv aj na váš milostný život

Ak si páni teraz myslíte, že vám sa to stať nemôže, tak ste na omyle. To, že bežne muži o týchto problémoch nehovoria, svedčí skôr o tom, že o nich nechcú hovoriť a nie o tom, že nimi netrpia. Hlavne vekom sa šanca na problémy s erekciou výrazne zvyšuje (už po štyridsiatke), ale nie vždy sú problémom len zmeny, ktoré prichádzajú starnutím.

Niekedy prídu takéto problémy v podstate nečakane ako dôsledok iných zdravotných problémov. To je prípad aj chronickej bolesti panvového dna. Aj keď tá sa zvyčajne prejavuje okrem bolesti v oblasti panvy ešte problémami s močením, sú pacienti, ktorí pri nej trpia aj erektilnou dysfunkciou.

Samozrejme, bolesť panvového dna je nepríjemná aj bez ohľadu na to, či má vplyv na sexuálny život, alebo nie. Preto je dobrou správou, že existuje účinná liečba v podobe terapie fokusovanými rázovými vlnami. Ide o bezbolestnú a neinvazívnu metódu bez vedľajších účinkov, ktorá prebieha počas 4 sedení, po ktorých bolesť ustúpi a vás už nebude nič obmedzovať.

 

Rôzne problémy, jedna príčina

Ďalším problémom, ktorý spôsobuje ťažkosti v sexuálnom živote mužov a nie je „naviazaný“ na starnutie, je skrátená uzdička. Tento problém nespôsobuje v pokojnom stave žiadne ťažkosti, ale keď príde čas na nejaké intímnosti, dokáže sa prejaviť hneď niekoľkými spôsobmi.

Na jednej strane je možné, že kvôli skrátenej uzdičke nebudete pri sexe dostatočne stimulovaný. Avšak problém môže byť aj opačný a to zvýšená citlivosť a predčasná ejakulácia. Pridajte k tomu bolesť, či časté krvácanie uzdičky a máte predstavu ako výrazne môže skrátená uzdička ovplyvniť váš milostný život.

Aké je riešenie? Existujú hormonálne krémy na postupné predlžovanie uzdičky, ale s tými nemusíte dosiahnuť želaný výsledok. Lepším spôsobom je operácia uzdičky. Chirurgický zákrok vám výsledok prinesie takmer okamžite.

Zdroj obrázka:
Autor: megaflopp / Shutterstock.com