STORM Eindhoven na extrémnom elektrickom motocykle „Cestu okolo sveta“

„STORM Pulse“ je prvý elektrický motocykel na svete určený pre dlhé trate, ktorý ponúka dojazd až 380 kilometrov. Novinku vyvinul tím študentov z Eindhovenskej technickej univerzity (TU/e), ktorý v tomto roku s ním vyrazia aj na cestu okolo sveta za 80 dní.

Pre takú náročnú úlohu si tím vybral najnovšie športovo-turistické pneumatiky značky Dunlop s označením RoadSmart III.

Tím STORM Eindhoven bude na cestu potrebovať pneumatiky, ktoré zvládnu i tie najťažšie cesty na planéte. Pneumatiky RoadSmart III si vybral na základe testov, ktoré potvrdili, že majú (na prednom kolese) v porovnaní s priemerom kľúčových konkurenčných výrobkov o 82 percent dlhší kilometrový prebeh.

Práve dostatočná výkonnosť dlhý čas je pre projekt, pri ktorom sa budú jazdci stajne STORM stretávať s najťažšími cestami Európy, Ázie a Severnej Ameriky – celkovo na nich absolvuje vzdialenosť 26 tisíc kilometrov – úplne zásadná.

Motocyklu STORM Pulse s dojazdom 380 kilometrov sa hovorí „Tesla na dvoch STORM electric motorcyclekolesách“. Jeho inovatívna modulárna sada batérií je skonštruovaná tak, že výmena batérie zaberie jazdcovi len niekoľko minút. Na kratšie jazdy môžu využívať len jeden diel batériovej zostavy, aby bol motocykel ľahší a lepšie ovládateľný.

Ďalší dôvod, prečo si tím zvolil práve pneumatiky Dunlop RoadSmart III je to, že Dunlop ich ponúka v potrebnom rozmere zadnej pneumatiky 190/55ZR17 či už vo verzii GT, tak i v športovej verzii SP, čo jazdcom umožňuje, aby si vyberali vhodnú pneumatiku podľa konkrétnych charakteristík motocykla. STORM si pre motocykel zvolili verziu GT, ktorá sa dobre hodí k mohutnému točivému momentu – 240 Nm – jeho pohonnej jednotky.

Andy Marfleet, marketingový manažér Dunlop Europe Moto je pyšný na to, že si STORM Eindhoven vybral RoadSmart III: „Skúšky preukázali, že RoadSmart III majú na suchom povrchu najvyššiu priľnavosť a najlepšiu ovládateľnosť v svojej triede, navyše, zároveň pokročil dopredu aj pokiaľ ide o ich kilometrový výkon. Prekonanie trasy dlhej 26 tisíc kilometrov na stroji s takým vysokým točivým momentom vyžaduje optimálnu stabilitu, trakciu a životnosť. Tato pneumatika je preto na takúto úlohu ako stvorená.“

Viac informácií o výrobkoch a značke Dunlop Evropa nájdete na www.dunlop.sk alebo na twitterovom účte @DunlopMoto.

* Výpočet vychádza z nemeckého zákonného limitu minimálnej hĺbky dezénu 1,6 mm. Porovnávané s priemernou výkonnosťou troch vedúcich konkurenčných výrobkov v segmente športovo-turistických radiálnych pneumatík (Michelin Pilot Road 4, Bridgestone T30 Evo, Pirelli Angel GT). Testy realizoval Motorrad Test Center v novembri 2015 na zákazku Goodyear Dunlop. Rozmery: predná pneumatika 120/70ZR17 a zadná 190/55ZR17. Skúšobný motocykel Yamaha FJR 1300A; testovanie na cestách sa uskutočnilo na komunikáciách so zmiešaným povrchom v Španielsku v okolí Almerie