Najdrahšie auto? Opäť Ferrari 250 GTO…

Najdrahšie auto? Opäť Ferrari 250 GTO...

Za cenu 41,2 milióna eur sa Ferrari 250 GTO stalo najdrahším autom predaným v aukcii. Všeobecne je považované za najžiadanejšie zberateľské auto, ktoré pravidelne ovláda predné priečky v dražbách.

S iba 36 kusmi na svete ktoré boli kedy vyrobené, budete mať zriedkakedy možnosť vidieť ich predaj. V lete predával nemecký pretekár Christian Glaesel svoje Ferrari 250 GTO z roku 1963 za cenu šesť miliónov eur zakladateľovi podlahových rohoží spoločnosti WeatherTech Davidovi MacNeilovi, ale to sa netýkalo verejných dražieb.

Až teraz slávny zberateľ Greg Whitten, s legendárnym Ferrari 250 GTO, z roku 1962, prekonal predchádzajúci dražobný rekord, ktorý bol doteraz realizovaný.

Predaj prebehol v aukcii firmy Sotheby´s v Monterey v Kalifornii. Tento konkrétny model vyhral deväť pretekov v roku 1962, bol vlastníctvom renomovaného zberateľa Ferrari Edoarda Lualdi-Gabardiho a skončil ako víťaz svojej triedy v rokoch 1963 a 1964. Greg Whitten, zo spoločnosti Microsoft, kúpil auto v roku 2000 a zúčastnil sa radu Vintage pretekárskych sérií a štyroch prestížnych výletov GTO. Táto dražobná hviezda priniesla Sotheby’s uvedenú cenu za len 12 minút. Víťazom sa stal anonymný nakupujúci. Je však zaujímavé, že niektorí odborníci predpovedalo predajnú cenu až päť miliónov eur. Navzdory tomu bol Whitten spokojný: Moja cesta s 250 GTO sa skončila, a ja som nadšený, že vidím, ako na tento automobil čaká nový fantastický majiteľ, povedal.

Zdroj: MiB
Najdrahšie auto? Opäť Ferrari 250 GTO...