Najviac sexi elektroauto na svete? Je ním starý Jaguar!

Spomeniete si na neuveriteľne krásny elektrický model Jaguar E-Type, v ktorom sa doviezli Princ Harry a Meghan Marklena hradWindsor? Médiami celého sveta vtedy prebehla fotografia tohto jedinečného automobilu, čím sa zdvihla neuveriteľná vlna záujmu.
Najviac sexi elektroauto na svete

 

 


Jaguar E-Type Zero
bol vlani predstavený ako prototyp divíziou Classic značky Jaguar, spoločne s obnovenou legendárnou športovou verziou Reborn. Tento záujem okolo svadby a dopyt po elektrickom modeli boli hnacím motorom pre značku Jaguar, ktorá nedávno oznámila, že postaví obmedzený počet týchto elektrických krásavcov a ponúkne ich len súčasným majiteľom vozidiel typu E. Ako je u takejto firmy bežné, limitované edície či jedinečné postavené modely ponúka na predaj len vybraným klientom a ani teraz tomu nie je inak.

Elektrická konverzia typu E nahrádza pôvodný radový šesťvalcový motor s objemom 4,2 litra so štvorstupňovou manuálnou prevodovkou elektrickým pohonom z nového elektrického SUV Jaguar I-Pace. Rozloženie pohonu aj riadenie zostávajú podobné, aké boli v pôvodnom modeli, ale elektrická hnacia sústava dáva športovému vozidlu vyšší výkon a väčší krútiaci moment, než mal samotný originál. Inštalované sú tu akumulátory s kapacitou 40 kWh a automobilka tvrdí, že vozidlo ponúkne dojazd až 170 kilometrov.

Jaguar taktiež uisťuje, že každá časť procesu premeny je plne reverzibilná. “Boli sme prekvapení takými pozitívnymi reakciami na koncept Jaguar E-type Zero,” uviedol riaditeľ Jaguar Land Rover Classic Tim Hannig.

Vlastniť klasický automobil, ktorý sa spája s budúcnosťou, je hlavným odrazovým mostíkom divízie Jaguar Classic pre ďalší rozvoj. Tí, ktorí majú záujem vlastniť takýto Jaguar E-type, si ho môžu objednať ešte teraz. Lehota dodania je budúce leto.
Cenovka? Zhruba 350 000 anglických libier(393 400 eur).

ZdrojMiB