Slovenská klasika v netradičnom spojení chutí

Slovenská klasika v netradičnom spojení chutí

Nemusíte hľadať exotické ovocie či netradičné ingrediencie v špecializovaných gastro-predajniach.  Ovocie a šťavy spracované z domácej úrody a zo slovenských záhrad ponúkajú širokú škálu obľúbených chutí, stačí len správne skombinovať. Bylinky mäty, medovky, klinčeky, šťavnaté plody hrušiek, jabĺk, bielych či tmavých odrôd hrozna sú bežne dostupné v našich domácnostiach i predajniach.  Hľadáte novú chuť drinkov na letnú sezónu? Siahnite  teda po klasike a obľúbených chutiach v novom, modernom spojení.

Klasické slovenské „KB-čko“, ako ho familiárne nazývame, dáva možnosti Karpatské brandy špeciáltroch rôznych a výnimočných chutí. Klasické Karpatské KB je najpopulárnejším produktom. Vychutnávajú si ho už viaceré generácie. Súčasťou nápoja je kvalitný vínny destilát aj slovenský med. Jeho plná, vyvážená chuť, jantárová farba a jemná vôňa s nádychom vanilky a sušeného ovocia prebudí vaše zmysly.

hruška a broskyňaTIP: KB & Hrozno (biele)
Budete potrebovať 5 cl Karpatského KB, 10 cl Vineu bielu, biele hrozno, plátky jablka a ľad. Karpatské KB, Vineu aj hroznové bobuľky, rozkrojené na polovice, dajte do servírovacieho skla, pridajte ľad a premiešajte pomocou dlhej lyžice. Ozdobte hroznom a dvoma plátkami jablka. Aromatika tohto nápoja  je jemná, ovocná, s plným záverom pochádzajúcim z Karpatského KB.

Jednoducho chuť zrelých hrušiekKB hruška
Spojením klasického „KB-čka“ a hruškového destilátu vznikol nápoj s príťažlivou chuťou. Karpatské KB Hruška vás zaujme príjemnou vôňou a prekvapí priamočiarou chuťou zrelej hrušky, harmonicky zladenej s chuťou tradičného Karpatského KB. Výborne sa hodí do miešaných nápojov a oceníte ho aj v kuchyni.

TIP: KB Hruška & Broskyňa
Budete potrebovať 5 cl Karpatského KB Hruška,10 cl broskyňového džúsu a pár lístkov voňavej čerstvej medovky. Ľad doplníte podľa vlastnej potreby. Karpatské KB Hruška, džús a medovku dajte do servírovacieho skla, pridajte ľad a premiešame pomocou dlhej lyžice. Ozdobíte a dochutíte medovkou. Aróma  a nasladlá chuť broskýň je v harmónii s chuťou hrušky doplňuje ju harmonicky bylinkový podtón medovky. V kombinácii s Karpatským KB Hruška má tento nápoj veľmi jemnú, no príjemnú horkosť.

TIP: KB Hruška & Jablko
Do vhodného pohára nalejte 5 cl Karpatské KB Hruška 5 cl, 10 cl jablkového džúsu /cloudy (čiže nefiltrovaného), k tomu pridajte 4  lístky medovky, ľad a premiešajte. Hotový nápoj ozdobte 2 plátkami jablka. Aromatika nápoja je svieža, jablková, v závere s plnou arómou Karpatského KB Hruška. Osviežujúca chuť, vyvážená, ľahká, s ovocnou dominanciou jabĺk.

Škorica  a klinčekKB škorca
Do KB-čka pridali výrobcovia aj škoricu a klinček, čím tento tradičný slovenský produkt dostal úplne nový rozmer vo vôni i v chuti. Korenisté tóny, zladené s vínnym destilátom a medom, vytvárajú harmonický celok, ktorý si môžete vychutnať samostatne, ku šálke kávy, v miešaných nápojoch, či už studených alebo horúcich, ktoré príjemne zahrejú a pohladia.

ŠkoricaTIP: Karpatské KB Škorica & Hrozno
5 cl Karpatské KB Škorica Klinček
10 cl Vinea červená

Karpatské KB škorica a klinček skombinujte s Vineou da ľadom. Pridajte plátok pomaranča a vložte škoricu. Vznikne tak výrazná, osviežujúca hroznová chuť, zvýraznená korenistou chuťou škorice a klinčeka

Inšpirujte sa na www.karpatskebrandy.sk