Stanice Sport1 a Sport2 rozširujú svoje futbalové portfólio.

Prichádza atraktívna turecká Süper Lig

Fakt, že futbal je na Slovensku a v Česku stále športom číslo jeden, sa stanice Sport1 a Sport2 rozhodli podporiť zaradením úplne novej atraktívnej akvizície do svojho programu.

Zároveň so štartom novej sezóny 2019/2020 sa diváci okrem tradičného portugalského futbalového menu Ligy NOS, kvalifikácie či Ligy národov môžu najnovšie tešiť aj na exkluzívne priame prenosy z tureckej najvyššej futbalovej súťaže.

Galatasaray, Fenerbahçe či Beşiktaş. To sú kluby, ktoré si počas svojej existencie získali rešpekt a celosvetové uznanie aj vďaka pravidelným účastiam v pohárovej Európe. Sú to kluby, ktoré veľmi dobre pozná každý futbalový fanúšik či divák, ktorý nepohrdne nadštandardne dynamickým futbalom plným nasadenia a emócií.

„Süper Lig je v prvom rade súťaž, ktorá má nenapodobiteľnú atmosféru. Pre miestnych fanúšikov je futbal náboženstvom a celoživotnou vášňou. Tomu zodpovedá aj návštevnosť. V hornej polovici tabuľky v podstate neexistuje zápas, ktorý by nemal búrlivú kulisu,“ hovorí skúsený futbalový komentátor Sport1 a Sport2 Michal Micka.

Diváci sa môžu tešiť na zaujímavé spestrenie svojich zážitkov zo sledovania futbalu na televíznej obrazovke. Zápasy tureckej ligy majú nepochybne svoj špecifický charakter. „Tímy pristupujú ku každému zápasu veľmi kompetitívne, čo možno občas chýba v niektorých iných európskych ligových súťažiach. Titul v histórii získalo iba päť klubov a každý rok tak môže prísť zápis do histórie. Majster navyše postupuje priamo do základnej skupiny Ligy majstrov,” dodáva komentátor Michal Micka.

Turecká liga je veľmi dobre známa aj slovenským a českým fanúšikom. V Turecku sa v posledných rokoch veľmi slušne etablovali aj niektorí českí reprezentanti. Ondřej Čelůstka už má za sebou štyri sezóny v Antalyaspore a patrí ku kľúčovým hráčom. David Pavelka je podobne dlho v klube Kasimpasa a rovnako nastupuje pravidelne. Dve slušné sezóny odohral v Trabzonspore obranca Filip Novák.

Okrem Čechov bude možné sledovať aj celý rad tureckých reprezentantov. Národný tím čerpá prevažne z domácej súťaže a hráči ako Burak Yilmaz, Ozan Tufan alebo Oğuzhan Özyakup dávajú lige nový rozmer. Rovnako aj nepreberné množstvo ďalších kvalitných mien z celého sveta. Senegalčan M´baye Diagne dosiahol v minulej sezóne hranicu 30 gólov, medzi asistentmi vynikal napríklad ikonický Ricardo Quaresma alebo srbský technik Adem Ljajić. Za zmienku stojí aj legendárny Brazílčan Robinho.

Diváci sa pravidelne v utorok podvečer môžu tešiť spravidla na štyri prenosy z každého kola a hodinovú zostrihovú reláciu zo všetkých zápasov v danom kole. Prednosť pochopiteľne dostanú najatraktívnejšie duely či zápasy popredných tímov. Nová sezóna tureckej ligy štartuje na staniciach Sport1 a Sport2 už 16. augusta 2019.

  1. 8. Denizlispor – Galatasaray 19:30 Sport1
  2. 8. Sivasspor – Beşiktaş 20:45 Sport2
  3. 8. Malatyaspor – Basaksehir 00:00 Sport1
  4. 8. Fenerbahçe – Gaziantep 19:00 Sport1
  5. 8. Zostrihy 1. kola 19:00 Sport2

Okrem bohatého futbalového menu sa diváci staníc Sport1 a Sport2 môžu tešiť aj na prenosy z ďalších atraktívnych športových udalostí a vrcholných súťaží, ako sú Kontinentálna hokejová liga, hokejová Liga majstrov, Formula1, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250, hádzanárska Liga majstrov či vybrané elitné boxerské gala večery.