Švajčiarsko-nórsky sen na zápästí

Dať 150, alebo až 200-tisíc eur za náramkové hodinky, to si určite nemôže dovoliť každý. Prečo sa však aspoň nepokochať pohľadom na tieto unikátne miniatúrne mechanické klenoty?

Ako takmer vždy, aj tento krát pochádzajú z neutrálneho Švajčiarska, konkrétne od známej ženevskej manufaktúry MHC. Tento krát však boli vyvinuté a vyrobené pod patronátom nórskej hodinárskej tradičnej manufaktúry Alf Lie 1836.

Kolekcia Alf Lie „Gran Nor“ je pripomienkou všetkého, čím dnešné Nórsko je: krásnou autentickou krajinou, plnou slobody, bezpečia, sily a otvoreným pohľadom do budúcnosti. Model AL01 Chrono Flying Tourbillon v sebe spája najvyššiu kvalitu s komplexnosťou automatického strojčeka. Hranaté púzdro rozmeru 44 x 54 mm a jeho zafírové sklíčko ochraňujú pred poškodením dva nerezové (prípadne zlaté oblúky), ktoré pripomínajú purizmus modernej severskej architektúry, zároveň aj eleganciu ultramoderných jácht.

AL01 obsahuje dva chronografy – na ľavej strane beží ukazovateľ v 30. sekundovom takte, na pravej v 60. sekundovom, nechýba ani ukazovateľ rezervy chodu. Takzvaný vznášajúci sa tourbillon (kaliber AL2300), je strojček s ručným náťahom, ktorý disponuje rezervou chodu až 100 hodín. Zaručene váš však poteší aj pohľad na spodnú stranu hodiniek – pod ochranným zafírovým sklíčkom sa totiž vynímajú mostíky precízneho strojčeka. Len pripomíname, že hodinky sú vodotesné do hĺbky 30 metrov.

Tento dokonalý doplnok úspešného džentlmena však nie je určený pre každého – cena totiž štartuje na sume 150 000 CHF za titánovú verziu, zlaté prevedenie sa cena začína na 200 000 CHF. Za to však dostanete unikátne merače času s garanciou, že ich zaručene nebude mať na zápästí aj váš sused, napríklad počas návštevy opery.