Bentley ponúkol vrchol luxusu v rámci gastronómie

Bentley ponúkol vrchol luxusu v rámci gastronómie

Luxusná automobilová značka Bentley sa nedávno pustila do nového odboru podnikania a otvorila pre svojich zákazníkov novú špičkovú reštauráciu na vrchole najvyššej hory Spojených arabských emirátov – Jebel Jais.

Bentley ponúkol vrchol luxusu v rámci gastronómie

Príznačne ju pomenovanali ako “Vrchol luxusu”, v originále The Peak of Luxury”. Jej otvorenie sa udialo ako súčasť oslavy štartu nového kupé Continental GT a luxusného SUV Bentley Bentayga V8 na Blízkom východe.

Reštaurácia pripomínajúca arabský stan, bola otvorená iba sedem dní a ponúkala špeciálne navrhnuté menu s klasickými britskými pokrmami a dotykom východnej kuchyne, ktoré vytvoril renomovaný šéfkuchár Colin Clague. Luxusný priestor firmy Bentley sa nachádzal vo výške 1 934 metrov nad morom, trasa k nemu bola lemovaná jednou z najkrajších vinných cest, ktoré SAE vôbec ponúka.

Ponuka piatich jedál v reštaurácii zahŕňala britské pochúťky, ako je škótsky losos Lock Fyne, britské stejky z hovädzej sviečkovej a jorkšírske pudingy.

Bentley uviedlo, že chceli ukázať vysokú úroveň vozidiel Bentley formou skutočne mimoriadnych luxusných zážitkov, ako aj umiestnením luxusnej reštaurácie s designovým nábytkom a veľkolepým panoramatickým výhľadom na vrchole hory.

Bentley ponúkol vrchol luxusu v rámci gastronómie

Spolupráca s Bentley, britskou ikonou, na takom inovačnom projekte bola jedinečnou skúsenosťou,” povedal Colin Clague, ktorý si odskočil zo svojho domovského miesta, teda šéfkuchára v Ruya v Mayfair. “Behom svojej kariéry som pracoval v mnohých kuchyniach v mnohých zemiach po celom svete, ale nikdy som nepripravoval večeru v reštaurácii na najvyššom vrchole hory. Je to určite chvíľa, na ktorú nikdy nezabudnem”, dodal.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=YiLX_SvISko