Bolestivá erekcia môže byť dôvodom vznikajúcej Peyronieho choroby

Nič vám to nehovorí a nikdy ste o tom nepočuli? Ak ste si niekedy všimli špecifické zakrivenie vášho penisu, mali by ste spozornieť, môže ísť o Peyronieho chorobu, ktorá môže vo vašom vzťahu narobiť veľmi veľa nepríjemností.

Pre mnohých možno nepríjemná Peyronieho choroba je ochorenie, pri ktorom ide o zakrivenie penisu, a na pozadí existujúcich zmien dochádza väčšinou až k bolestivej erekcii. Tento patologický stav je spôsobený neustále sa rozvíjajúcimi fibróznymi zmenami epitelu penisu. Štatistika tvrdí, že muži vo veku od 30 do 65 rokov sú najviac ohrození. Ak patríte do tejto vekovej kategórie, mali by ste pokračovať v čítaní.

Dôvody zakrivenia penisu u mužov

Predpokladá sa, že najčastejšou príčinou tohto syndrómu sa stáva genetická predispozícia, ale aj niektoré aj keď menšie penilné poranenia, ktoré majú vplyv na rýchlosť a závažnosť ochorenia.

V mnohých prípadoch sa táto situácia podceňuje a takmer vôbec nerieši. Oveľa viac trápi mužov problém malého penisu, na základe čoho potom  vyhľadávajú špecifické a najmä účinné Xtrasize riešenia. Peyronieho choroba je predmetom lekárskeho záujmu zo strany mužov až v momente, emočného utrpenia a morálneho nepohodlia, ktoré vzniká v chúlostivých situáciách. Ak sa to podcení z dlhodobého hľadiska, východiskom môže byť až operácia.

Liečba a stanovenie potrebných opatrení

Na stanovenie diagnózy u Peyronieho choroby by ste sa mali poradiť s andrológom alebo urológom, čo je lekár schopný vykonávať dôkladné vyšetrenie pacienta, počas ktorého určí prítomnosť ochorenia, jeho pravú príčinu a stupeň zakrivenia penisu.

Na potvrdenie diagnózy je vo väčšine prípadov pacientovi priradené ultrazvukové vyšetrenie vonkajších genitálií a penisu, pričom táto diagnostická metóda je informatívna a vhodná najmä v počiatočných štádiách Peyronieho choroby.

K domácim spôsobom liečby sa môže radiť častejší pohyb a fyzická aktivita, ktoré prekrvia vaše cievy a tým podporia aj pružnosť pohlavného orgánu. To isté sa odporúča aj pri už spomínanom zväčšovaní penisu, ktoré sa dá vyriešiť aj špeciálnou zdravotníckou pomôckou 1. triedy. Ide o certifikovaný Andropenis, ktorého účinky sú až 98 %, takže takmer isté.

FOTO: pixabay.com