Elegantní džentlmeni opäť zaplnili ulice našich veľkomiest

Uplynulú nedeľu, dňa 25.9.2016, sa na Slovensku opäť konala celosvetová charitatívna akcia Distinguished Gentleman’s Ride 2016 (Jazda elegantných gentlemanov). Po minuloročnom úspešnom štarte sa k Bratislave pripojili aj Košice.

Charitatívne podujatie sa konalo v 500 mestách sveta, zúčastnilo sa ho viac ako 56 000 oficiálne registrovaných jazdcov a vyzbieralo sa vyše 3,3 milióna dolárov na podporu výskumu a liečby rakoviny prostaty.  Za Slovensko sa zúčastnilo viac ako 155 jazdcov, z toho 125 Bratislave a 30 v Košiciach a vyzbieralo sa približne 1 717 Eur.dgr-2016-ba1 dgr-2016-ba5

Elegantní páni a pôvabné dámy vo veľkom štýle prešli bratislavskými a košickými ulicami na svojich motocykloch, šírili radosť a zábavu a povzbudili tak všetkým mužov, aby sa starali o svoje zdravie. Podujatie v Bratislave sa začalo o 10.00 hod na východnej terase Bratislavského hradu. O 12.00 hod vyrazilo viac ako 155 jazdcov na spanilú jazdu bratislavským centrom mesta smerom do Tomášova, kde si v priestoroch Art Hotela Kaštieľ vychutnali krátku prestávku a vyrazili opäť späť do Bratislavy pred reštauráciu Aušpic. Košická jazda sa začala pred Cassovarom, odkiaľ sa všetkých 30 jazdcov vydalo nacestu naprieč historickým centrom s prvou zastávkou pri Jakabovom Paláci. Následne sa presunuli k Hotelu Bankov, na Bankovský kopec a jazdu ukončili pred košickým amfiteátrom.

Jazdu v Bratislave a v Košiciach opäť organizovala moto komunita Caferacers.sk, ktorá spája nadšencov klasických štýlov motocyklov.